Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Prezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 18:17

W ubiegły piątek, jak już informowaliśmy, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego miał miejsce antyukraiński wiec, w trakcie którego doszło do aktów agresji wobec Ukraińców. Pytany o tę sprawę prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraził podziękowanie dla policjantów za stanowczość.

 

Uczestnicy tamtego zgromadzenia próbowali ściągnąć z pomnika Kazimierza Wielkiego flagę Ukrainy, którą wywieszono  jako wyraz solidarności z Ukraińcami. Policja to uniemożliwiła.

 

- My nie mamy takich problemów jakie mają inne miasta – ocenia prezydent Rafał Bruski - Cieszę się, że jeżeli takowe są, to nasza bydgoska policja nie boi się podjąć skutecznych działań.

 

Prezydent nawiązał tutaj do incydentu z lutego, gdy na Starym Rynku Marcin O. groził m.in. parlamentarzystom śmiercią. Zaraz po tym zdarzeniu Marcin O. został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany, przed tygodniem rozpoczął się jego proces, grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

- Po raz trzeci próbowała Prokuratura Krajowa lub jakaś podległa krajowej umorzyć postępowanie dotyczące politycznych aktów zgonu, sąd na to nie pozwolił. Ciesze się, że są jeszcze odważni sędziowie, którzy potrafią powiedzieć panu Ziobrze nie, który nie chce podpaść prawicowym organizacją – które łamią nasze prawa i chcą podzielić nasz naród z narodem ukraińskim – zaznaczał Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu