Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzarnek pod Bydgoszczą o opozycji: To są głupcy skończeni!

Czarnek pod Bydgoszczą o opozycji: To są głupcy skończeni!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 czerwiec 2022 21:14

W Siecienku pod Bydgoszczą odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców z ministrem edukacji i szkolnictwa wyższego Przemysławem Czarnkiem oraz ministrem Łukaszem Schreiberem. Politycy Prawa i Sprawiedliwości z jednej strony chwalili się jakie wsparcie inwestycyjne z Polskiego Ładu otrzymała gmina Sicienko, ale też krytykowali opozycję za to, że w ich opinii wręcz zachęca Unię Europejską do blokowania Krajowego Programu Odbudowy.

 

Przed tygodniem na Starym Rynku w Bydgoszczy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zarzucał PiS-owi, że poprzez zmiany w ustawie o sądownictwie może opóźniać dostęp środków z KPO dla Polski. W środę w Sicienku słyszeliśmy narrację, że za blokadą KPO stać mają politycy polskiej opozycji.

 

- Wojna, która tak naprawdę prowadzi w kierunku niezwykle nieznanym. Tu nie chodzi tylko o problemy związane z inflacją, o problemy związane z wykonawcami, ale tu chodzi o problemy związane przede wszystkim o problemy bezpieczeństwa – ocenił minister edukacji Przemysław Czarnek. Wcześniej mówił on o trudnej sytuacji na rynku budowlanym, gdzie z jednej strony rosną ceny surowców, a z drugiej ważni dla tego segmentu pracownicy z Ukrainy wrócili bronić swojego kraju - Ustawa o obronie ojczyzny którą uchwaliliśmy, wydamy potężne środki, jest po to, abyśmy mogli w Polsce czuć się bezpieczni pomimo tego, że mamy człowieka chorego psychicznie za granicą, niedaleko. Tak trzeba powiedzieć o tym draniu, bandycie, na którego rozkaz mordowani są ludzie.


Czarnek krytykował europejską klasę polityczną, że pomimo tego, że Polska jest krajem frontowym, to zamiast ją wspierać, blokuje potrzebne fundusze - Trzeba być skończonym głupcem, żeby w tych niezwykle ciężkich czasach, widząc co się dzieje na Ukrainie, widząc ilu mamy uchodźców w Polsce, widząc ile mamy dzieci ukraińskich w polskich szkołach. Widząc to wszystko ci głupcy w Parlamencie Europejskim blokują nam środki.

 

Zdaniem Czarnka jest to działanie krótkowzroczne - To, że robią to jeszcze Hiszpanie, Francuzi, czy jacyś inni Niemcy to przykre. Trudno, to są głupcy – bo inwestycje nasze w obronę, to są również inwestycję w bezpieczeństwo całej Europy – z czego oni nie zdają sobie sprawy.

 

Minister jeszcze dosadniej wypowiedział się o polskiej opozycji - Ale to, że do tego blokowania środków z Unii Europejskiej przykładają czynnie ręce polscy europarlamentarzyści i bronią tych absurdalnych decyzji samorządowcy w dużych miastach, ciesząc się, że nie będzie pieniędzy – to są głupcy skończeni.

 

Latos: O Polsce dobrze, albo wcale

W spotkaniu uczestniczył poseł Tomasz Latos, który poniesiony wypowiedziami ministra Czarnka wskazywał, że opozycja łamie standardy - Opozycja łamie wszelkie standardy, które były znane w świecie, że polscy europosłowie mogą wyjeżdżać z naszego kraju i mówić źle. Często nieprawdę o swojej własnej ojczyźnie, jeszcze namawiać, inspirować, podpisywać, prowokować, aby dochodziło o różnego rodzaju debat, których celem ma być no co? Ograniczenie, zabranie finansowania dla Polski. I to właśnie w tym trudnym czasie.

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu