Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMemoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 08:04
Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz Kadr z portalu World Athletics

Od 4. Memoriału Ireny Szewińskiej minęły już dwa tygodnie, medialnie to sporo czasu. Wydarzenia z tego memoriału żyją jednak w mediach ze świata, przy okazji promując lekkoatletyczną markę Bydgoszczy.

 

,,Triumfują w Bydgoszczy mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem – Włodarczyk i Nowicki – taki przekaz prezentuje portal ,,Insidegames” W artykule czytamy, że Anita Włodarczyk utrzymała dzięki temu swoje pasmo bez porażki, natomiast Wojciech Nowicki po zaciętym pojedynku pokonał innego Polaka Pawła Fajdka. Dalej portal zachwyca się zwycięstwem Nowozelandczyka w pchnięciu kulą Toma Walsha.

 

Nazwiska Włodarczyk i Nowickiego pojawiają się też w tytule publikacji z portalu ,,World Athletics” Sporo uwagi wydarzeniom ze stadionu Zawiszy w publikacji podsumowującej tydzień lekkoatletyczny w Europie poświęca też portal ,,Athletics Weekly”

 

To były portale anglojęzyczne, sporo o Memoriale Ireny Szewińskiej pisały też portale niemieckojęzyczne. Tutaj największe zainteresowanie pojawia się już wobec wyników długodystansowca Mohameda Mohumeda, który reprezentuje barwy Niemiec. Portal ,,Leichtathletik” wskazuje, że Mohumed zaprezentował w Bydgoszczy bardzo dobrą formę Medium podkreśla, że jego bydgoski występ to także rekord życiowy. Zdaniem ,,Leichtathletik” najciekawsze wydarzenia bydgoskiego mitingu to pojedynek nowozelandzko-amerykański w pchnięciu kulą, pomiędzy wspomnianym wcześniej Walshem i Joe Kovacsem oraz polski pojedynek z rzucie młotem Nowickiego z Fajdkiem.

 

 

 

 

 

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu