Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMemoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 08:04
Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz Kadr z portalu World Athletics

Od 4. Memoriału Ireny Szewińskiej minęły już dwa tygodnie, medialnie to sporo czasu. Wydarzenia z tego memoriału żyją jednak w mediach ze świata, przy okazji promując lekkoatletyczną markę Bydgoszczy.

 

,,Triumfują w Bydgoszczy mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem – Włodarczyk i Nowicki – taki przekaz prezentuje portal ,,Insidegames” W artykule czytamy, że Anita Włodarczyk utrzymała dzięki temu swoje pasmo bez porażki, natomiast Wojciech Nowicki po zaciętym pojedynku pokonał innego Polaka Pawła Fajdka. Dalej portal zachwyca się zwycięstwem Nowozelandczyka w pchnięciu kulą Toma Walsha.

 

Nazwiska Włodarczyk i Nowickiego pojawiają się też w tytule publikacji z portalu ,,World Athletics” Sporo uwagi wydarzeniom ze stadionu Zawiszy w publikacji podsumowującej tydzień lekkoatletyczny w Europie poświęca też portal ,,Athletics Weekly”

 

To były portale anglojęzyczne, sporo o Memoriale Ireny Szewińskiej pisały też portale niemieckojęzyczne. Tutaj największe zainteresowanie pojawia się już wobec wyników długodystansowca Mohameda Mohumeda, który reprezentuje barwy Niemiec. Portal ,,Leichtathletik” wskazuje, że Mohumed zaprezentował w Bydgoszczy bardzo dobrą formę Medium podkreśla, że jego bydgoski występ to także rekord życiowy. Zdaniem ,,Leichtathletik” najciekawsze wydarzenia bydgoskiego mitingu to pojedynek nowozelandzko-amerykański w pchnięciu kulą, pomiędzy wspomnianym wcześniej Walshem i Joe Kovacsem oraz polski pojedynek z rzucie młotem Nowickiego z Fajdkiem.

 

 

 

 

 

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu