Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 18:07
Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać Fot i video: Bogusław Białas

Większość bydgoskich autobusów, którymi jeździmy na co dzień nie ma 10 lat, w sobotę była okazja wsiąść do autobusów, które mają ponad 50 lat. To kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, kolejny zorganizowany decyzją bydgoszczan. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystej parady.

O zlocie zadecydowali mieszkańcy, bowiem kolejny rok z rzędu jest on finansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańcy opowiedzieli się za wsparciem tej inicjatywy.

 

Na bydgoskich ulicach mogliśmy zobaczyć autobusy z lat 70. i 80., słynne w PRL-u ,,Ogórki”, a także pojazdy, które woziły bydgoszczan w latach 90., czy nie tak dawno wycofane z użytku na liniach.

 

Uroczysta parada wyruszyła o godzinie 12 ze stadionu Chemika. To jednak nie koniec atrakcji – z okazji zlotu można było odwiedzić bydgoską zajezdnie tramwajową. Z Chemika można było dojechać do niej zabytkową linią autobusową A. Uruchomiono też zabytkową linię B do Myślęcinka. Z okazji zlotu w obu liniach nie trzeba było mieć biletów.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu