Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 18:07
Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać Fot i video: Bogusław Białas

Większość bydgoskich autobusów, którymi jeździmy na co dzień nie ma 10 lat, w sobotę była okazja wsiąść do autobusów, które mają ponad 50 lat. To kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, kolejny zorganizowany decyzją bydgoszczan. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystej parady.

O zlocie zadecydowali mieszkańcy, bowiem kolejny rok z rzędu jest on finansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańcy opowiedzieli się za wsparciem tej inicjatywy.

 

Na bydgoskich ulicach mogliśmy zobaczyć autobusy z lat 70. i 80., słynne w PRL-u ,,Ogórki”, a także pojazdy, które woziły bydgoszczan w latach 90., czy nie tak dawno wycofane z użytku na liniach.

 

Uroczysta parada wyruszyła o godzinie 12 ze stadionu Chemika. To jednak nie koniec atrakcji – z okazji zlotu można było odwiedzić bydgoską zajezdnie tramwajową. Z Chemika można było dojechać do niej zabytkową linią autobusową A. Uruchomiono też zabytkową linię B do Myślęcinka. Z okazji zlotu w obu liniach nie trzeba było mieć biletów.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

 • Tegoroczny sierpień pod względem problemu suszy może być najgorszy od dekad

  Polska jest jednym z państw najbardziej zagrożonych kryzysem wodnym, który postępuje wraz ze zmianami klimatu. Obok wysokich temperatur problem niedoboru wody pogłębia też nieumiejętne zarządzanie intensywnymi opadami, które następują po okresach ubogich w deszcz. Szacuje się, że podczas 20-minutowego deszczu z dachu o powierzchni 120 mkw. można zebrać nawet 360 litrów wody, pod warunkiem wdrożenia odpowiednich rozwiązań, które pozwolą ją efektywnie gromadzić i dalej zagospodarować. – Woda opadowa jest ogromnym potencjałem i jest jej wielokrotnie więcej niż tej, którą mamy w miastach. Naszym celem powinno być wykorzystanie tego potencjału – podkreśla Tomasz Grochowski z Retencja.pl.

Wiadomości z regionu