Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze?

W niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 czerwiec 2022 13:28
W niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze? Archiwum

Niedzielę zapamiętamy z powodu upałów, których w tym roku jeszcze nie było. Temperatura przekroczyła 30 stopni Celsjusza, a w przypadku wyższych upałów musimy się liczyć z tym, że na ulicy Jagiellońskiej szyna tramwajowa może po prostu wyskoczyć. Jagiellońska to ważna magistrala tramwajowa, więc taki incydent paraliżu komunikację tramwajową w całym mieście. Na szczęście była niedziela i ruch znacznie mniejszy niż w dni robocze. Czy jednak z tym problemem nie da się nic zrobić?

 

W internecie pojawiają się głosy, aby wyskakującą szynę opatentować jako atrakcję turystyczną. Takie wpisy należy traktować jako ironiczne, bowiem na tak ważnej dla układu komunikacyjnego arterii jaką jest ulica Jagiellońska takie incydenty nie powinny mieć miejsca. Wcześniej szyna wyskoczyła pod koniec kwietnia, wówczas upałów nie było.

 

Problem jest znany bydgoszczanom od wielu lat. Według Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przyczyną występowania tego zjawiska są uszkodzone zalewy przyszynowe. Chciano je naprawić jesienią, ale z powodu problemów z zakupem specjalnej masy, spowodowanych światową pandemią, w maju ZDMiKP informował, że w czerwcu planowane są prace i do końca tego miesiąca problem powinien być rozwiązany. Dzisiaj słyszymy, że to się o kolejne tygodnie opóźni. Nikt nie jest też wstanie zadeklarować, że w ciągu najbliższych tygodni ten problem zostanie raz na zawsze rozwiązany.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu