Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze?

W niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 czerwiec 2022 13:28
W niedzielę na Jagiellońskiej szyna znowu wystrzeliła. Czy zostanie ona z nami na zawsze? Archiwum

Niedzielę zapamiętamy z powodu upałów, których w tym roku jeszcze nie było. Temperatura przekroczyła 30 stopni Celsjusza, a w przypadku wyższych upałów musimy się liczyć z tym, że na ulicy Jagiellońskiej szyna tramwajowa może po prostu wyskoczyć. Jagiellońska to ważna magistrala tramwajowa, więc taki incydent paraliżu komunikację tramwajową w całym mieście. Na szczęście była niedziela i ruch znacznie mniejszy niż w dni robocze. Czy jednak z tym problemem nie da się nic zrobić?

 

W internecie pojawiają się głosy, aby wyskakującą szynę opatentować jako atrakcję turystyczną. Takie wpisy należy traktować jako ironiczne, bowiem na tak ważnej dla układu komunikacyjnego arterii jaką jest ulica Jagiellońska takie incydenty nie powinny mieć miejsca. Wcześniej szyna wyskoczyła pod koniec kwietnia, wówczas upałów nie było.

 

Problem jest znany bydgoszczanom od wielu lat. Według Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przyczyną występowania tego zjawiska są uszkodzone zalewy przyszynowe. Chciano je naprawić jesienią, ale z powodu problemów z zakupem specjalnej masy, spowodowanych światową pandemią, w maju ZDMiKP informował, że w czerwcu planowane są prace i do końca tego miesiąca problem powinien być rozwiązany. Dzisiaj słyszymy, że to się o kolejne tygodnie opóźni. Nikt nie jest też wstanie zadeklarować, że w ciągu najbliższych tygodni ten problem zostanie raz na zawsze rozwiązany.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu