Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 czerwiec 2022 09:25
Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów Wizualizacja promu

Uruchomienie przeprawy promowej pomiędzy Czarnowem przy drodze krajowej nr 80 i Solcem Kujawskim przy drodze krajowej nr 10 to inwestycja sporo już opóźniona. Dojazd do promu w ramach drogi wojewódzkiej nr 249 już powstał, wciąż jednak nie mamy dokonanego odbioru promu, a bez tego przeprawa nie będzie funkcjonować.

Pod koniec marca informowaliśmy, że wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, prognozował, że być może na przełomie kwietnia i maja ruszy rejestracja promu jako jednostki pływającej. Jak wynika z ostatnich wyjaśnień – w marcu okazało się, że budowany w stoczni w Malborku prom nie osiąga oczekiwanej prędkości, dlatego konieczne było wdrożenie modyfikacji. Od 16 maja rozpoczęły się kolejne testy jednostki na Wiśle, ale na razie nie stwierdzono jeszcze oczekiwanych parametrów, a dopiero wówczas mógłby się rozpocząć proces odbiorów, który ciężko oszacować jak długo potrwa – czy będą to tygodnie, czy nawet miesiące. Na dzisiaj zaawansowanie budowy promu Urząd Marszałkowski szacuje na 85%, zatem wciąż daleka droga.

 

Jeżeli chodzi o drogę wojewódzką nr 249 (dojazdową do promu) to zaawansowanie jej przebudowy oszacowano na 99%, do odbiorów pozostaje jedynie uruchomienie oświetlenia i kamer.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu