Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 czerwiec 2022 09:25
Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów Wizualizacja promu

Uruchomienie przeprawy promowej pomiędzy Czarnowem przy drodze krajowej nr 80 i Solcem Kujawskim przy drodze krajowej nr 10 to inwestycja sporo już opóźniona. Dojazd do promu w ramach drogi wojewódzkiej nr 249 już powstał, wciąż jednak nie mamy dokonanego odbioru promu, a bez tego przeprawa nie będzie funkcjonować.

Pod koniec marca informowaliśmy, że wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, prognozował, że być może na przełomie kwietnia i maja ruszy rejestracja promu jako jednostki pływającej. Jak wynika z ostatnich wyjaśnień – w marcu okazało się, że budowany w stoczni w Malborku prom nie osiąga oczekiwanej prędkości, dlatego konieczne było wdrożenie modyfikacji. Od 16 maja rozpoczęły się kolejne testy jednostki na Wiśle, ale na razie nie stwierdzono jeszcze oczekiwanych parametrów, a dopiero wówczas mógłby się rozpocząć proces odbiorów, który ciężko oszacować jak długo potrwa – czy będą to tygodnie, czy nawet miesiące. Na dzisiaj zaawansowanie budowy promu Urząd Marszałkowski szacuje na 85%, zatem wciąż daleka droga.

 

Jeżeli chodzi o drogę wojewódzką nr 249 (dojazdową do promu) to zaawansowanie jej przebudowy oszacowano na 99%, do odbiorów pozostaje jedynie uruchomienie oświetlenia i kamer.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu