Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOkoło 30 tys. zł za dwuminutowe posiedzenie komisji. Tak zarabiała bydgoska posłanka

Około 30 tys. zł za dwuminutowe posiedzenie komisji. Tak zarabiała bydgoska posłanka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 czerwiec 2022 06:38

Posłom z tytułu przewodniczenia podkomisji przysługuje wyższe uposażenie o 10%, nie ma znaczenia przy tym czy dana podkomisja spotyka się regularnie, czy np. raz na rok, albo i rzadziej. Skrajnym tego przykładem jest podkomisja stała ds. rodziny, której przewodniczy bydgoska posłanka Ewa Kozanecka. Ten fakt sprawił, ze zarobiła ona dodatkowe blisko 30 tys. zł.

Podkomisje są powoływane przez komisję, nie są one obowiązkiem, bardziej powoływane są gdy istnieje potrzeba zajmowania się konkretnymi problemami. Podkomisja ds. rodziny zawiązała się w styczniu 2020 roku, posiedzenie inaugurujące polegało na wyborze przewodniczącej, którą została Kozanecka, patrząc na vidoespraowzdanie z jej przebiegu, to trwała ona zaledwie 2 minuty. Od tego momentu komisja się nie zbierała, ale Kozaneckiej przypadało miesięcznie 801 zł dodatku do uposażenia z tytułu bycia formalnie przewodniczącą podkomisji, od sierpnia 2021 roku gdy podniesiono uposażenia było to już ponad 1 tys. i 282 zł miesięcznie.

 

Wczoraj komisja zebrała się drugi raz

Na początku czerwca tematem zainteresowała się Interia.pl, portal wskazał, że w całym Sejmie działają dwie takie podkomisje co zebrały się tylko raz, w tym wspomniana posłanki Ewy Kozaneckiej. Po tej publikacji aktywność w obu komisjach wzrosła, wczoraj komisja ds. rodziny posłanki Kozaneckiej zebrała się drugi raz w sprawie ,,Zapoznanie się z informacją na temat zrealizowanych oraz planowanych działań rządu na rzecz wspierania polskich rodzin”. Nagranie z komisji nie jest dostępne w internecie, ale jak się dowiadujemy była na nim niska frekwencja. Dzisiaj zbierze się natomiast komisja ds. niepełnosprawnych, która do tej pory zebrała się tylko raz w styczniu 2020 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu