Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 czerwiec 2022 15:35
Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci Archiwum

Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię, jutro rozpocznie się kolejna edycja Steru na Bydgoszcz, czyli jedynego w Polsce w takiej formie festiwalu poświęconego wodniakom. Będzie to przede wszystkim strefa relaksu na Wyspie Młyńskiej odwzorowująca tropikalną wyspę, koncerty, gastronomia oraz atrakcje na wodzie i spotkania z ciekawymi osobami. Tak można opisać to skrócie, ale w rozwinięciu jest to sporo wydarzeń.

 

- Myślę, że jest to festiwal dedykowany każdej grupie społecznej. Jego uniwersalna forma, jego atrakcyjność pozwala na to, że każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział na konferencji prasowej dyrektor bydgoskiej promocji Łukasz Krupa.

 

Czeka nas powrót do lubianych w przeszłości atrakcji czyli wyścigu łodzi zbudowanych z materiałów z recyclingu. Co roku budzi on spore zainteresowanie, a zespoły swoje statki przygotowują na długo przed. Ten wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.


Jeżeli chodzi o sobotę to od godziny 18 mamy koncerty początkowo szant, ale od godziny 22 czeka nas zmiana klimatu, wtedy zapowiadany jest gra na laserowej harfie - Czegoś takiego w Bydgoszczy jeszcze nie mieliśmy – podkreśla Krupa. Później znani dj Kalwi&Remi poprowadzą ,,Dyskotekę pod gwiazdami”.

 

W godzinach 13:00-15:00 w Młynach Rothera będą odbywać się otwarte spotkania z podróżnikami. O legendzie, która uczestniczyła w poprzednich Sterach – Aleksandrze Dobie – opowie Łukasz Wierzbicki, Katarzyna Nizinkiewicz opowie o samotnej wędrówce przez mroźną Szwecję, a Bartek Sabela o swoich poszukiwaniach diamentów nad rzeką Kongo. Również spotkania z podróżnikami odbędą się w niedzielę.

 

Atrakcją samą z siebie ma być natomiast tropikalna plaża - Tutaj za nami powstanie tropikalna plaża z palmami, leżakami, z różnymi atrakcjami. Będą baseny rozstawione tutaj na polanie Wyspy Młyńskiej – zapowiada Łukasz Krupa z wydziału promocji.

 

W piątek można wpaść na potańcówkę

Jeżeli ktoś się nie może doczekać soboty, to w piątek może się udać nad Kanał Bydgoski na potańcówkę, w ramach cyklu letnich imprez sfinansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątek 24 czerwca w Parku nad Kanałem Bydgoskim, przy linii kolejowej, nieopodal ulicy Bronikowskiego odbędzie się Świetojańska Potańcówka, nawiązująca do zabaw z okresu przedwojennego. Zagra Bromebrg Stadt Quintett. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu