Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Na Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 czerwiec 2022 21:05

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił Ster na Bydgoszcz, wydarzenie można powiedzieć nad Brdą już kultowe. Impreza sprawiła, że na Wyspie Młyńskiej tętniło życie, a także na Brdę, bo to przecież festiwal wodniacki. Tegoroczny Ster nie ma jednak takiego rozmachu jak te znane z poprzednich lat.

Jedną z przyczyn mniejszego rozmachu była mniejsza liczba atrakcji, a to wynikało z tego, że dość późno zaczęto do niego przygotowania, co z kolei wynikało z tego, iż na początku roku trudno było przewidzieć jaka będzie sytuacja pandemiczna i czy Ster na Bydgoszcz w 2022 roku się odbędzie. Nie ma w programie chociażby kultowej parady jednostek pływających, jednostek pływających jakby też trochę mniej, ale to nie oznacza,że na Brdzie pustki, bowiem rejsy różnego rodzaju statkami czy łodziami, albo rowerami wodnymi, to fajna atrakcja, z której goście Steru na Bydgoszcz korzystają.

 

Pierwszy raz na potrzeby Steru na Bydgoszcz można było wykorzystać przestrzeń Młynów Rothera, gdzie odbywały się spotkania z podróżnikami. Na naszym materiale filmowym można zobaczyć fragmenty opowieści Bartka Sabely, który opowiada o gorączce złota nad rzeką Kongo, gdzie tubylcy z narażeniem życia, prymitywnymi metodami wydobywają ten cenny kruszec, przybliżył on też historię, gdy z użyciem nowoczesnej technologii pojawili się tam Chińczycy, którzy po pewnym czasie zostali właściwie przepędzeni.

 

 

 

Ster na Bydgoszcz to także atrakcje muzyczne, od godziny 18 odbywa się koncert, który zakończy dyskoteka trwająca do godziny 23:30.

 

Niedziela to kolejny dzień Steru na Bydgoszcz, muzycznych atrakcji, spotkań z podróżnikami, o godzinie 15 odbędzie się wydarzenie kultowe, czyli wielki wyścig na jednostkach pływających zbudowanych z recyclingu.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu