Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica o strajku: Popieramy starania pracowników o wyższe wynagrodzenia, jeżeli ich oczekiwania są racjonalne

Lewica o strajku: Popieramy starania pracowników o wyższe wynagrodzenia, jeżeli ich oczekiwania są racjonalne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 czerwiec 2022 15:32

Bydgoska Lewica, podobnie jak w innych miastach, ma dwóch współprzewodniczących, w temacie strajku pracowników MZK można zauważyć, że ich stanowiska mocno się różnią, dlatego próbujemy ustalić jakie jest faktyczne stanowisko tej partii.

Jednym z wiceprzewodniczących jest Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, który jest odpowiedzialny za transport zbiorowy, jego opinii wobec strajku łatwo się domyśleć, że jest ona negatywna. Inne stanowisko zaprezentował Michał Wysocki, który poparł strajk, jednocześnie wskazując, że samorząd znalazł się w tak trudnej sytuacji z powodu polityki rządu.

 

- Michał Wysocki przedstawił swoje prywatne stanowisko – informuje nas przewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy Piotr Hemmerling. Jak nas informuje stanowisko Wysocki konsultował z formacją i ma do niego prawa, ale nie należy go traktować jako stanowiska Lewicy.

 

- Jako Lewica wspieramy starania pracowników sfery budżetowej o wyższe płace, ale oczekiwania powinny być racjonalne – wyjaśnia nam Hemmerling, w którego opinii za takowe nie można uznać oczekiwania tysiąca złotych podwyżki w trakcie roku budżetowego.

 

Przewodniczący Hemmerling również uważa za niewłaściwą formę strajku, gdzie z dnia na dzień pozbawiono mieszkańców komunikacji miejskiej oraz wskazuje, że musimy też pamiętać o innych pracownikach sfery budżetowej, którzy też powinni godniej zarabiać.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu