Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica o strajku: Popieramy starania pracowników o wyższe wynagrodzenia, jeżeli ich oczekiwania są racjonalne

Lewica o strajku: Popieramy starania pracowników o wyższe wynagrodzenia, jeżeli ich oczekiwania są racjonalne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 czerwiec 2022 15:32

Bydgoska Lewica, podobnie jak w innych miastach, ma dwóch współprzewodniczących, w temacie strajku pracowników MZK można zauważyć, że ich stanowiska mocno się różnią, dlatego próbujemy ustalić jakie jest faktyczne stanowisko tej partii.

Jednym z wiceprzewodniczących jest Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, który jest odpowiedzialny za transport zbiorowy, jego opinii wobec strajku łatwo się domyśleć, że jest ona negatywna. Inne stanowisko zaprezentował Michał Wysocki, który poparł strajk, jednocześnie wskazując, że samorząd znalazł się w tak trudnej sytuacji z powodu polityki rządu.

 

- Michał Wysocki przedstawił swoje prywatne stanowisko – informuje nas przewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy Piotr Hemmerling. Jak nas informuje stanowisko Wysocki konsultował z formacją i ma do niego prawa, ale nie należy go traktować jako stanowiska Lewicy.

 

- Jako Lewica wspieramy starania pracowników sfery budżetowej o wyższe płace, ale oczekiwania powinny być racjonalne – wyjaśnia nam Hemmerling, w którego opinii za takowe nie można uznać oczekiwania tysiąca złotych podwyżki w trakcie roku budżetowego.

 

Przewodniczący Hemmerling również uważa za niewłaściwą formę strajku, gdzie z dnia na dzień pozbawiono mieszkańców komunikacji miejskiej oraz wskazuje, że musimy też pamiętać o innych pracownikach sfery budżetowej, którzy też powinni godniej zarabiać.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu