Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSesja Rady Miasta nie przyniosła żadnego przełomu w sprawie strajku MZK

Sesja Rady Miasta nie przyniosła żadnego przełomu w sprawie strajku MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 czerwiec 2022 15:21

Na razie nie zanosi się, aby strajk kierowców i motorniczych MZK dobiegał końca. Dzisiejsza sesja Rady Miasta, z udziałem pracowników MZK, zakończyła się awanturą między radnymi, powołano też komisję doraźną, która ma w ciągu 14 dni próbować tę patową sytuację rozwiązać. O komisję doraźną wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości, ale jak się przyjrzeć jej zakresowi pracy, to skupia się on głównie na badaniu, czy prezydent Bydgoszczy ponosi winę w sprawie strajku. Taki zakres nie musi sprzyjać szybkiemu rozwiązaniu sporu.

 

Dyskusja o sytuacji wokół MZK rozpoczęła się między reprezentującym związki zawodowe Andrzejem Arndtem oraz prezydentem Rafałem Bruskim. Więcej o tej debacie można przeczytać - Na sesji Rady Miasta o sytuacji MZK: Dwugłos lidera związkowego i prezydenta

 

W dyskusji między radnymi nie padły żadne konstruktywne pomysły, poza powołaniem wspomnianej komisji, co do której celowości powołania była zgodność między radnymi, ale dochodziło do utarczek słownych między radnymi do tego stopnia, że Rada Miasta wśród protestujących nie zbudowała poważania.

 

Radni PiS w swoim projekcie wskazali głównie na potrzebę rozliczenia prezydenta z obecnej sytuacji, komisja miałaby też nadzorować wdrażanie przez ZDMiKP komunikacji zastępczej - To jest tak jakby Inspekcja Transportu Drogowego kontrolą zapewniała wyższe wynagrodzenia dla kierowców – ocenił radny Jakub Mikołajczak z Koalicji Obywatelskiej - Radny wnioskodawca chce się zajmować kontrolą, a teraz trzeba szukać na szybko rozwiązania.

 

Na czele komisji doraźnej stanie radny Marcin Lewandowski, wiceprzewodniczącą została wybrana radna Joanna Czerska-Thomas.

 

Kilka godzin obrad nie przyniosło jednak żadnego przełomu, stąd też nie przyniosła ona żadnej perspektywy szybkiego zakończenia strajku.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu