Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki

Niedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 lipiec 2022 07:44
Niedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki Fot: UMB / Archiwum

Rzeka Muzyki to wydarzenie, które wpisało się w okres wakacyjny w Bydgoszczy na dobre, koncerty plenerowe w amfiteatrze Opery Nova co roku w niedzielne wieczory przyciągają tłumy. Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę i jak każdy rozpocznie się o godzinie 19.

- Zapraszamy we wszystkie niedzielę do amfiteatru Opery Nova o godzinie 19:00 – mówi koordynatorka Rzeki Muzyki Aleksandra Garbowska.

 

W niedzielę wystąpi dobrze znana polska wokalistka Izabela Trojanowska - Usłyszymy piosenki znane z pierwszej płyty, ale też tej ostatniej ,,Na skos”, którą nagrała razem z Borysewiczem – zaprasza Garbowska - Symbolem tegorocznego cyklu jest instrument skrzypce połączone z kotwicą. Symbolika wydawała nam się oczywista – kotwica symbol spokoju, nadziei i bezpieczeństwa w czasach zawieruchy, a takie czy teraz mamy. Spokój i nadzieje daje

muzyka.

 


 

Koncerty potrwają do końca sierpnia, na zakończenie czeka nas wyjątkowy koncert zdolnych artystów Tribute to Wodecki, w którym wystąpi wiele lokalnych talentów, uczestników Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego, a repertuar będzie związany z tym wybitnym artystą.

 

Tydzień wcześniej usłyszeć będziemy mogli Magdę Steczkowską.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu