Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak wygląda lewicowa wrażliwość – asystenci posła Gawkowskiego proponują zwolnić 140 osób

Tak wygląda lewicowa wrażliwość – asystenci posła Gawkowskiego proponują zwolnić 140 osób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 lipiec 2022 16:58

Bunt w MZK wywołuje w części środowisk dość duże emocje, jedni sympatyzujący z protestującymi atakują prezydenta Bydgoszczy, są jednak tacy, którzy winnych znaleźli wśród innych pracowników MZK niż kierowcy i motorniczowie. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego, które jako organizacja doradzająca strajkującym, wystąpiła na ich konferencji prasowej, postulują zwolnić 140 pracowników administracyjnych.

Zwolnienie wspomnianych 140 pracowników miałoby przynieść MZK oszczędności, które pozwolą dać kierowcom i motorniczym po 1 tys. zł podwyżki, o co ci postulują. Jak informuje stowarzyszenie, wspomniani pracownicy administracyjni - zresztą i tak tylko oglądają sobie paznokcie, piją kawę albo opowiadają co robiły dzieci w szkole.

 

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że jedną z bolączek MZK jest przerost administracji, ale postulat zwolnienia ponad 80% tej grupy, aby zadowolić uczestników nielegalnego strajku rzuca się w oczy jako ciekawy przykład wrażliwości lewicowej.

 

Działacze tego radykalnego stowarzyszenia jak wynika ze strony Sejmu RP związani są z posłem Krzysztofem Gawkowskim – prezesem jest Rafał Wąsowicz, który jak nas poinformował z Nowej Lewicy odszedł bo nie podobała mu się m.in. podstawa popierająca przebieg drogi S-10 w krytykowany przez ekologów przebiegu (alternatywą było opóźnienie inwestycji o kolejne lata), ale formalnie wciąż ma status asystenta społecznego parlamentarzysty. Innym działającym w stowarzyszeniu asystentem tego posła jest Artur Grupa, który niedawno przeszedł z lewicy do Zielonych. Członkiem zarządu stowarzyszenia nieco dłuższy czas temu był Michał Wysocki, również związany z posłem Gawkowskim, obecnie współrzewodniczący bydgoskich struktur Nowej Lewicy. Nie mamy informacji, czy do stowarzyszenia wciąż należy, funkcji w zarządzie już od dawna nie pełni.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu