Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoncert połączył dwie strony Kanału Bydgoskiego – Flisy i Miedzyń

Koncert połączył dwie strony Kanału Bydgoskiego – Flisy i Miedzyń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 lipiec 2022 22:30

W sobotni wieczór odbyła się kolejna impreza z cyklu Kanał Kultura, tym razem po potańcówce zaproponowano mieszkańcom koncert zespołu dętego Triumphal Brass Quintet, najlepszych muzyków bydgoskich instytucji kultury wraz ze śpiewem Doroty Nowak (sopran koraturowy) i Nazariego Kachala (tenora). Koncert odbył się na Flisach, ale spotkał się z dużym zainteresowaniem też na Miedzyniu.

Kanał Kultura to cykl imprez odbywających się nad Kanałem Bydgoskim. Kanał ten na co dzień rozdziela Flisy od Miedzynia. Sobotni koncert odbył się na Flisach, ale swoją widownie miał na Miedzyniu, gdzie na nabrzeżu mieszkańcy rozstawiali leżaki. Było to zatem wydarzenie niecodzienne.

 

Członkowie Triumphal Brass Quintet na co dzień grają w Operze Nova, Filharmonii Pomorskiej i Orkiestrze Wojskowej.

 

 

 

Imprezy z cyklu Kanał Kultura sfinansowane zostały z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli o ich wsparciu zdecydowali sami mieszkańcy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu