Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunikacja zastępcza pod okiem inspektorów transportu drogowego

Komunikacja zastępcza pod okiem inspektorów transportu drogowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 lipiec 2022 14:54
Komunikacja zastępcza pod okiem inspektorów transportu drogowego Fot: WITD / Archiwum

Od dwóch tygodni z powodu buntu w MZK funkcjonuje w Bydgoszczy zastępcza komunikacja autobusowa, często wykorzystująca dość stary tabor. Kilka dni temu głośno było o incydencie, w którym pasażer wypadł z autobusu z powodu otwartych drzwi w czasie jazdy, co wywołało pytania o bezpieczeństwo podróżnych. Ostatnie dwa dni kontrole komunikacji zastępczej prowadzi Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy, wraz z policjantami.

- Kontrole autobusów prowadzone są w systematycznie co dwa-trzy miesiące, ale rzeczywiście w ostatnich dniach mieliśmy większą liczbę zgłoszeń z prośbą o sprawdzenie stanu technicznego autobusów, które obecnie kursują po Bydgoszczy – wyjaśnia Krzysztof Nowak, naczelnik Wydziału Inspekcji w bydgoskim WITD.

 

W środę i w czwartek przeprowadzono 20 kontroli, w trakcie których zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych. Jeżeli chodzi o środę były to trzy dowody rejestracyjne, które postanowiono w czwartek raz jeszcze sprawdzić, czy wróciły na drogi z tymi samymi usterkami, ale czwartkowe kontrole już ich nie wykazały.

 

Jeden z autobusów został całkowicie wycofany z ruchu, bowiem na jednym z kół stwierdzono brak wymaganej siły hamowania.


WITD zapewnia, że stara się przeprowadzać kontrolę tak, aby nie zakłócać ruchu – Kontrole prowadzone są przystankach końcowych, po opuszczeniu pasażerów – wyjaśnia naczelnik Nowak.

 

Jeżeli okaże się jednak, że wobec danego pojazdu są wątpliwości, wówczas trafia na bardziej szczegółową kontrolę do stacji kontroli pojazdów.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu