Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak wyglądał kiedyś Plac Teatralny

Tak wyglądał kiedyś Plac Teatralny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 sierpień 2013 10:49

Maciej Dejewski opublikował kilka miesięcy temu w internecie swoją prace inżynierską, która przedstawia wizualizację Placu Teatralnego w Bydgoszczy, w okresie II Rzeczypospolitej.

 

Wówczas mieścił się w tym miejscu Teatr Miejski, który był wizytówką Bydgoszczy. Odbywały się tam najważniejsze dla miasta uroczystości. Niestety pod koniec II wojny światowej, gdy do Bydgoszczy wkroczyła Armia Czerwona obiekt został spalony, do dzisiaj nie wyjaśniono w pełni przyczyn pożaru.

 

 

W najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej planuje się zagospodarować Plac Teatralny na potrzeby rozwoju bydgoskiej kultury. Pojawiają się głosy aby odbudować teatr albo chociażby nowy obiekt o innym przeznaczeniu był oparty o architekturę dawnego Teatru Miejskiego.  

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu