Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚmierdzący problem wokół Remondisu wciąż nierozwiązany

Śmierdzący problem wokół Remondisu wciąż nierozwiązany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 lipiec 2022 06:36
Śmierdzący problem wokół Remondisu wciąż nierozwiązany Wizualizacja

Od wielu lat mieszkańcy narzekają na smród jaki powoduje instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów Remondisu. Problem szczególnie jest dostrzegalny przy wysokich upałach. Ostatnio mieszkańcy po raz kolejny zwrócili się do mediów o interwencję, Remondis natomiast obiecuje, że jeszcze w tym roku rozpocznie inwestycję, która wyeliminuje przykre zapachy.

Jak spojrzymy na ostatnie lata to mieliśmy nawet protest mieszkańców. Firma zapowiedziała w odpowiedzi na niepokoje mieszkańców budowę instalacji hermetyzującej, która ma sprawić, że zapachy nie będą się wydostawać na zewnątrz. Procedura przygotowawcza do tej inwestycji trwa już jednak kolejny rok, a mieszkańcom powoli kończy się cierpliwość.

 

Remondis zapowiada, że 29 lipca złoży wniosek o pozwolenie na budowę, zakładając, że prace budowlane rozpoczną się w tym roku. Od roku inwestor posiada już decyzję środowiskową - Dokładamy starań, aby przyspieszyć moment wbicia „pierwszej łopaty.” W tym celu m.in. wyodrębniliśmy z projektu prace rozbiórkowe i uzyskaliśmy dla ich przeprowadzenia niezbędne pozwolenie. Na przedłużający się etap formalno-prawny wpłynęła niewątpliwie pandemia koronawirusa oraz wnioski wynikające z toku dotychczasowych prac branżowych specjalistów i projektantów. Niezbędnym okazał się podział jednej z działek związanych z inwestycją. Poszerzyliśmy także pierwotny zakres projektu o zadaszone miejsce magazynowania zbelowanych surowców i boks na stłuczkę szklaną. Wykonaliśmy również dodatkowe prace projektowe związane z podniesieniem zadaszenia obecnej hali w celu zwiększenia jej funkcjonalności oraz możliwości prowadzenia rozładunku i załadunku odpadów w pełni hermetycznych warunkach. Obecnie, czekamy na opinię PSP w związku z odstępstwem p.poż. Maksymalnie do 29 lipca br. złożymy wniosek o pozwolenie na budowę. Na przełomie października i listopada rozpoczniemy prace rozbiórkowe, a następnie prace budowlane – mówi Leszek Pieszczek, Członek Zarządu Remondis Bydgoszcz Sp. z o. o.

 

Oznacza to, że jeszcze w tym roku kalendarzowym problem w pełni nie będzie rozwiązany, ale być może już w kolejnych latach mieszkańcy przede wszystkim Siernieczka, będą mieli jeden śmierdzący problem mniej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu