Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOpóźnienia w komunikacji miejskiej – czy strajk przybrał nową formułę?

Opóźnienia w komunikacji miejskiej – czy strajk przybrał nową formułę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 lipiec 2022 12:46

Bunt w MZK dobiegł do końca, komunikacja wróciła do normalnego funkcjonowania, choć może niekoniecznie do normalnego, bowiem dostajemy dzisiaj sygnały o opóźnieniach kursów. Jak się dowiadujemy ich przyczyną są braki kadrowe w MZK.

 

O tym, że MZK ma niewystarczającą liczbę wakatów wiadomo już od pewnego czasu, rozkłady udaje się domykać dzięki nadgodzinom, których jednak pracownicy nie mają obowiązku brania. Wystarczy zatem, że kierowcy nie wezmą nadgodzin, a część uda się na zwolnienia lekarskie i bydgoski transport zbiorowy ma problemy. Nie wiemy na ile dzisiejsze problemy są zamierzone, a na ile wynikają po prostu z losowości. Faktem jest jednak, że na niektórych liniach może dochodzić do opóźnień.

 

W kwietniu byliśmy świadkami, gdy w spółce kolejowej Polregio część pracowników poszła na zwolnienia, a pozostali nie wzięli nadgodzin, w rezultacie odwoływane było tylko w naszym województwie kilkadziesiąt pociągów dziennie.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu