Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMamy nowy parking w centrum, ale bez rewelacji

Mamy nowy parking w centrum, ale bez rewelacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 lipiec 2022 19:40

Po blisko dwóch latach ponownie możemy parkować przy budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. W czwartek 14 lipca do użytku oddano część wybudowanego w tym miejscu parkingu piętrowego – dokładniej jest to 270 miejsc, na pięciu kondygnacjach; 6-tą kondygnację stanowi dach z miejscami parkingowymi. Do innowacyjnych rozwiązań jest wciąż daleko.

 

Wjeżdżając na parking nie powita nas szlaban co jest dzisiaj standardem na parkingach komercyjnych. Po zajęciu miejsca parkingowego, musimy udać się do parkometru jak ma to miejsce w całej Strefie Płatnego Parkowania i pobrać bilet. Za brak ważnego biletu może ukarać nas inkasent opłatą dodatkową – 120 zł w przypadku płatności w dniu jej nałożenia lub 200 zł gdy zapłacimy później.

 

Dzisiaj standardem na parkingach wielopoziomowych są szlabany, które pozwalają pobrać bilety na wjeździe, te nowocześniejsze zczytują automatycznie naszą tablicę rejestracyjną, stąd też jeżeli mieścimy się w darmowym parkowaniu, to nawet nie musimy zawracać sobie głowy bilecikami - w przeciwnym wypadku opłata za parkowanie jest pobierana przy wyjeździe, abyśmy nie musieli się martwić przedłużającym się naszym pobytem. Na nowym bydgoskim parkingu musimy już na wstępie przy parkomacie przewidzieć jak długo będziemy parkowali, gdy załatwiane przez nas sprawy się wydłużą, naszym problemem jest konieczność przyjścia i dokupienia biletu, bo inaczej zapłacić możemy przynajmniej 120 zł opłaty dodatkowej. Na parkingach komercyjnych stosuje się szlabany też z tego powodu, że egzekwowanie opłat za parkowanie jest znacznie tańsze niż w oparciu o inkasentów.

 

Na dzisiaj parkując musimy mieć też odliczone drobne, bowiem parkomaty nie obsługują jeszcze płatności kartami zbliżeniowymi.

 

 

 

 

 

Płatne nie cały czas

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, na oddanej w czwartek części parkingu obowiązuje taryfa dla podstrefy C. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3,80 zł, druga już 4,50 zł, natomiast trzecia 5,40 zł, dopiero od czwartej wracamy do 3,80 zł za godzinę, czyli trzy godziny parkowania to wydatek 13,70 zł. Za parkowanie musimy płacić jednak tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Przyjeżdżając po godzinie 17 lub w weekendy nie musimy kupować biletu.

 

Taryfa przewiduje też 30 minutowe bezpłatne parkowanie (raz dziennie) dla petentów Urzędu Miasta, musimy jednak wówczas w parkomacie pobrać bezpłatny bilet podając numer rejestracyjny pojazdu. Nie musimy mieć żadnych zaświadczeń z urzędu, że w nim byliśmy, ważne jest jednak pilnowanie czasu, bo po przekroczeniu 30 minut formalnie nie mamy biletu i grozi nam opłata dodatkowa.

 

Po wakacjach uruchomiona będzie druga część parkingu wielopoziomowego w ramach systemu Park&Ride. W tej części przewidziano kolejne 300 miejsc.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu