Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Maturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 07:01

2 lipca do Bydgoszczy przyleciała grupa maturzystów z Irlandii, w naszym mieście spędzili tydzień, części z nich towarzyszyły rodziny, które potraktowały to jako możliwość zwiedzenia Bydgoszczy. Maturzystów zaproszono jednak przede wszystkim po to, aby zaprezentować im ofertę kształcenia na kierunkach lekarskich Collegium Medicum.

Medical Poland MiniMed to inicjatywa Adama Krawczyka, który we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT. Obok Collegium Medicum w inicjatywę włączył się prywatny szpital Eskulap z Osielska, co pozwoliło gościom z Irlandii obejrzeć zabieg ablacji wewnątrzżylnej EVLA wykonany przez dr Michała Molskiego. Program Minimed Programme to kurs i wykłady, w które włączono również bydgoski szpital Jurasza.

 

- Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki” przyznaje Krawczyk, dodając -Obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania – wyjaśnia Adam Krawczyk.

 

Do projektu zaproszono irlandzkich uczniów, którzy rozważają podjęcia studiów medycznych. Nie jest tajemnicą, że w ten sposób chciano ich zachęcić do wyboru płatnych kierunków jakie oferuje bydgoskie Collegium Medicum.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu