Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Maturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 07:01

2 lipca do Bydgoszczy przyleciała grupa maturzystów z Irlandii, w naszym mieście spędzili tydzień, części z nich towarzyszyły rodziny, które potraktowały to jako możliwość zwiedzenia Bydgoszczy. Maturzystów zaproszono jednak przede wszystkim po to, aby zaprezentować im ofertę kształcenia na kierunkach lekarskich Collegium Medicum.

Medical Poland MiniMed to inicjatywa Adama Krawczyka, który we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT. Obok Collegium Medicum w inicjatywę włączył się prywatny szpital Eskulap z Osielska, co pozwoliło gościom z Irlandii obejrzeć zabieg ablacji wewnątrzżylnej EVLA wykonany przez dr Michała Molskiego. Program Minimed Programme to kurs i wykłady, w które włączono również bydgoski szpital Jurasza.

 

- Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki” przyznaje Krawczyk, dodając -Obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania – wyjaśnia Adam Krawczyk.

 

Do projektu zaproszono irlandzkich uczniów, którzy rozważają podjęcia studiów medycznych. Nie jest tajemnicą, że w ten sposób chciano ich zachęcić do wyboru płatnych kierunków jakie oferuje bydgoskie Collegium Medicum.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu