Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis za przykre zapachy może wkrótce zacząć płacić kary

Remondis za przykre zapachy może wkrótce zacząć płacić kary

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 lipiec 2022 00:52
Wizualizacja hermetyzacji Wizualizacja hermetyzacji Remondis

Przed tygodniem informowaliśmy, że firma Remondis planuje do końca lipca złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę instalacji hermetyzującej, która ma rozwiązać problem przykrych zapachów na które skarżą się mieszkańcy. Inwestycja ma szansę rozpocząć się jeszcze w tym roku, od drugiej połowy sierpnia firma może mieć już jednak poważne problemy z tego powodu.

 

Remondis może składować odpady w Bydgoszczy za sprawą pozwolenia zintegrowanego, które w kwietniu 2017 roku wydał marszałek województwa. Marszałek Piotr Całbecki w korespondencji z posłem Janem Szopiński informuje, że to pozwolenie zobowiązuje Remondis do dostosowania swojej instalacji do wymogów unijnej dyrektywy BAT o ograniczaniu oddziaływania instalacji przemysłowych na środowisko do dnia 17 sierpnia. Pozostał na to zatem niecały miesiąc, a pewne jest, że w tym czasie instalacja hermetyzująca nie powstanie.

 

Oznacza to, że w drugiej połowie Remondis w lepszym przypadku musi się obawiać dotkliwych kar, a w gorszym nawet cofnięcia lub ograniczenia zakresu pozwolenia na prowadzenie gospodarki odpadami nieopodal ulicy Inwalidów w Bydgoszczy. O takim zagrożeniu dla Remondisu, wprost informuje w piśmie z kwietnia, marszałek Całbecki.

 

Firma opóźnienia w budowanie instalacji hermetyzującej, która jest przedmiotem debaty publicznej od wielu lat, tłumaczy pandemią COVID-19.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu