Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni

200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 12:27
200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni Fot: Weckwerth – turystyka Bez Filtrów

W niedzielę za pomocą mediów społecznościowych Inna Yaremchuk, od wielu lat mieszkająca w Bydgoszczy Ukrainka, zaprosiła na dwugodzinny spacer jako przewodniczka turystyczna, ale w języku ukraińskim, co dedykowane było społeczności ukraińskiej. Wszystkich zaskoczyła frekwencja.

Spodziewano się może kilkunastu osób, być może trochę więcej, a tu nagle przybyło około 200 osób, co pokazuje jak duże zapotrzebowanie jest na oprowadzanie przewodnicze w języku ukraińskim. Yaremchuk działając w ramach projektu Weckwerth – turystyka Bez Filtrów w tym zakresie jest w pewnym sensie bydgoską pionierką. Bydgoska oferta turystyczna do tej pory nie specjalizowała się pod ukraińskiego odbiorcę – Jestem pod wrażeniem, mam dużo emocji – komentowała w mediach społecznościowych niedzielne zwiedzanie Inna Yaremchuk – To mój rekord, jestem mega zadowolona.

W planach są kolejne wycieczki po ukraińsku.

 

Inna Yaremchuk jest także współautorką naszego 4-odcinkowego cyklu ,,Poznaj Bydgoszcz”, także w języku ukraińskim. Nasz cykl także powstał z myślą o ukraińskim odbiorcy. Więcej o naszym cyklu można poczytać, a przede wszystkim obejrzeć - Ukraiński przewodnik po dziejach Kanału Bydgoskiego, na zakończenie naszego cyklu

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu