Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników

Bydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 lipiec 2022 06:50
Bydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników Fot: Bartosz Bieliński

Po tym, gdy w maju zarejestrowano marginalny spadek liczby zarejestrowanych w Bydgoszczy bezrobotnych, pojawić mogło się przypuszczenie, że bydgoski rynek pracy jest bliski marginesu liczby osób bezrobotnych. Jak pokazał jednak czerwiec jest jeszcze potencjał, stąd też ten miesiąc zakończył się historycznie najniższym poziomem bezrobocia na poziomie 2,1%. Bardziej z niepokojem powinniśmy patrzeć już na ryzyko pojawienia się recesji.

 

Przez okres czerwca liczba bezrobotnych w Bydgoszczy spadła o 130 osób. Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 4,9%, w województwie kujawsko-pomorskim 6,9% (trzecia najwyższa w kraju), w Bydgoszczy jak już wspomniano 2,1%.

 

Coraz częściej mówi się natomiast o ryzyku wystąpienia recesji gospodarczej, która może przynieść falę bankructw firm oraz znaczny wzrost bezrobocia. Wśród przedsiębiorców mówi się, że szczególnie trudna może być jesień. Przed nami wiele niewiadomych, na pewno jednak trzykrotnie niższa stopa bezrobocia w Bydgoszczy niż w skali kraju pokazuje, że bydgoski rynek pracy jest znacznie bardziej uodporniony na skutki zjawisk światowych czy wewnątrz krajowej gospodarki.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu