Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz pod szczególnym nadzorem

Ratusz pod szczególnym nadzorem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 lipiec 2022 00:31

Na przełomie kwietnia i maja przed ratuszem pojawiły się metalowe barierki, które na pierwszy rzut oka mogły sugerować, że to kolejny etap ograniczania parkowania w centrum. Barierki faktycznie mają blokować parkowanie przed samym ratuszem, ale z trochę innego powodu.

Od wiosny w Polsce obowiązuje stopień zagrożenia terrorystycznego Bravo, który wprowadzony został przez premiera Mateusza Morawieckiego, a następnie był kilka razy przedłużany, obecnie obowiązuje do jutra (31 lipca), ale być może będzie przedłużony o kolejne tygodnie. Bravo to drugi stopień, w czterostopniowej skali.

 

Drugi stopień alarmowy BRAVO ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Natomiast stopień alarmowy CRP został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni – informuje Kancelaria Premiera.

 

Jeżeli chodzi o cyberbezpieczeńśtwo to mamy obowiązujący trzeci stopień zagrożenia – Charlie-CRP.

 

Przed ratuszem zostały zdemontowane pojemniki na śmieci, aby uniknąć sytuacji pozostawienia w nich ładunków wybuchowych i niebezpiecznych substancji. Taki sam był cel uniemożliwiający parkowanie przez metalowe barierki.

 

W ratuszu dowiadujemy się, że w ostatnich miesiącach było też dość sporo maili z pogróżkami i groźbami. W odpowiedzi na każde pogróżki pojawia się policja, nie zawsze podejmowana jest jednak decyzja o ewakuacji. Taka sytuacja miała miejsce chociażby 30 czerwca, gdy w czasie obrad komisji doraźnej ds. MZK prezydent Rafał Bruski otrzymał informację, o mailu informującym, iż w jednym z gabinetów ratusza znajduje się trucizna, która zacząć ma się ulatniać, jako zemsta za ,,zdradę Polski”. Po tej informacji prezydenta posiedzenie przerwano na kilkadziesiąt minut, w tym samym czasie policjanci sprawdzili ratusz. Ostatecznie nic nie znaleziono.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu