Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzikie wysypisko na terenach dawnej papierni. Ogromny problem i bezsilne prawo

Dzikie wysypisko na terenach dawnej papierni. Ogromny problem i bezsilne prawo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 lipiec 2022 07:06
Dzikie wysypisko na terenach dawnej papierni. Ogromny problem i bezsilne prawo Fot: Bogusław Białas

Od wielu lat Bydgoszcz ma problem z dzikim wysypiskiem jakie powstało nieopodal Brdy, na obszarze dawnej papierni, która mieściła się przy ulicy Siedleckiej. Teren jest praktycznie ogólnodostępny, rowerzyści i spacerowicze tak naprawdę nie wiedzą nawet, że wchodzą na teren prywatny. Co się rzuca natomiast w oczy to porozrzucane dzikie wysypiska. ProNatura przed dwoma laty koszty uporządkowania tego terenu szacowała na 1,3 mln zł.

Właścicielem tego terenu jest spółka z Sopotu. Prezydent Bydgoszczy z uwagi na problem z odpadami dwukrotnie ukarał właściciela grzywną w łącznej wysokości 100 tys. zł. Jak się okazuje zadłużenie tej działki zapisane w hipotece przekracza 68 mln zł, z tego blisko 62,3 mln zł to dług wobec jednego z banków, natomiast zobowiązania wobec Miasta Bydgoszczy to blisko 1,2 mln zł. Komornicy sądowi są jednak bezsilni w kwestii egzekwowania zadłużenia działki bowiem nie ma skąd tych pieniędzy ściągnąć. Były podejmowane próby zlicytowania tych działek, ale z uwagi na duże ich zadłużenie nie było chętnych.

 

W 2020 roku bydgoska spółka komunalna ProNatura oszacowała koszt usunięcia śmieci na 1,3 mln zł. Ratusz z odbioru zastępczego zrezygnował, bowiem nie ma perspektyw wyegzekwowania jego kosztu od właściciela działki.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu