Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNic nie jest pewne jak Bóg. Bydgoska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Nic nie jest pewne jak Bóg. Bydgoska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Napisane przez  Ł.R. / Biuro Prasowe Jasnej Góry Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 31 lipiec 2022 19:29
Nic nie jest pewne jak Bóg. Bydgoska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W niedzielę dobiegła końca 18. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Blisko 400 pątników pokonało w ciągu ostatnich 11 dni ok. 370 km. Wejście na Jasną Górę odbyło się w deszczowej aurze. Pątników powiat ordynariusz bydgoskiej diecezji bp. Krzysztof Włodarczyk.

,,Posłani w pokoju Chrystusa” to hasło tegorocznej pielgrzymki, jest to też hasło roku duszpasterskiego w Kościele katolickim. Biskup Włodarczyk po powitaniu pielgrzymów odprawił Mszę Świętą, w czasie kazania mówił - Nie zapominajmy o wartościach wiecznych. Nie zapominajmy, że to wszystko należy do Boga i On nas stworzył. Nie zapominajmy, że Bóg ma być na pierwszym miejscu. Bo nic nie jest tak pewne jak On. A wszystko inne wobec Boga i Jego mądrości to marność.

 

Pielgrzymka z Bydgoszczy wyruszyła w czwartek 21 lipca, wówczas było bardzo upalnie, końcówka pielgrzymki to już deszcze, co pokazuje zmienność aury. Część pielgrzymów wyruszyła już szybciej, dzień wcześniej wyruszyła grupa srebrna z Nakła nad Notecią, która przebyła tego dnia trasę do Bydgoszczy, z kolei grupa złota wyruszyła z Górki Klasztornej już 18 lipca. Po drodze pielgrzymi odwiedzili też sanktuarium maryjne w Licheniu. 21 lipca w Katedrze bydgoskiej żegnał ich proboszcz ks. Stanisław Kotowski, który pytał jak wierni mają się znaleźć w dobie dechrystianizacji - W obliczu faktu, że współczesnemu człowiekowi przychodzi żyć w coraz bardziej skomplikowanym świecie, wielu stawia sobie pytanie o prawdę i o sens. Staje się ono coraz bardziej naglące i przybiera różne formy – począwszy od lęku o przyszłość co to będzie w obliczu toczących się wojen i konfliktów, co będzie wobec toczącego się procesu dechrystianizacji. I Polski i Europy. Jak odnaleźć się w tej nowej sytuacji, w której przyszło nam żyć.

 


Na zdjęciu widzimy biskupa Krzysztofa Włodarczyka

 

 

Dalej ks. Kotowski jednak wskazuje, że to właśnie Matka Boża, z której sanktuarium wyszli pielgrzymi (Katedra bydgoska), po drodze odwiedzając licheńskie sanktuarium, kończąc w sanktuarium na Jasnej Górze, wskazuje odpowiedzi na to pytanie - To jest wołanie o przewodnika na drogach życia, by się nie zagubić, by nie zmarnować swojego życia. Maryja niezmiennie wskazuje nam na Jezusa.

 

Można odnieść wrażenie, że w podobnym tonie, wskazując na Boga jako jedyną rzecz pewną, biskup Włodarczyk.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu