Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObszar nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Flisach może wypięknieć. Najpierw będzie trzeba jednak dołożyć pieniędzy

Obszar nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Flisach może wypięknieć. Najpierw będzie trzeba jednak dołożyć pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 sierpień 2022 07:06
Obszar nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu i Flisach może wypięknieć. Najpierw będzie trzeba jednak dołożyć pieniędzy Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

Estetyczne ścieżki, stylowe ławeczki, hotele dla owadów, czy tablice przedstawiające historię osiedli – trwa obecnie postępowanie przetargowe na zrewitalizowanie obszarów nad Kanałem Bydgoskim po obu jego stronach – czyli na Miedzyniu, Prądach i Flisach.

Na początku lipca byliśmy świadkami niecodziennego koncertu, który fizycznie odbywał się na Flisach, ale po drugiej stronie Kanału Bydgoskiego na leżakach przysłuchiwali się jemu mieszkańcy Miedzynia. Wydarzenie odbywało się w zielonej scenerii nad Kanałem Bydgoskim. Ten obszar ma szansę zmienić swoje oblicze i stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców za sprawą prowadzonego postępowania.

 

Ratusz chce, aby obok poprowadzenia ścieżek w bardziej estetyczny sposób pojawiły się też elementy małej architektury. W planach jest chociażby ławeczka nazwana Watergate, której nazwa wywodzi się od nawiązań do konstrukcji śluz na Kanale Bydgoskim. Powstać mają też ławki bujane – tzw. pergolo huśtawki, stojaki na rowery, hotele dla owadów oraz tablice informacyjne o historii osiedli.

 

Elementy małej architektury, które mają się pojawić:

 

Obszar inwestycji obejmowałby ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału tzw. Park nad Kanałem Bydgoskim (niektórzy nazywają tak park na Wilczaku, którego historyczna nazwa to Planty nad Kanałem Bydgoskim).

 

Miasto na sfinansowanie inwestycji przewidziało blisko 1,9 mln zł. Najtańsza oferta jaka pojawiła się w postępowaniu przetargowym to nieco ponad 2,2 mln zł, czyli trochę by trzeba dołożyć.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu