Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa co dzień pracuje jako puzonistka, chcąc realizować swoje marzenia nagrała popowy teledysk

Na co dzień pracuje jako puzonistka, chcąc realizować swoje marzenia nagrała popowy teledysk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 sierpień 2022 14:42

Przed tygodniem miała miejsce premiera teledysku ,,Nieidealna” artystki Verki, a dokładniej Weroniki Kwiatkowskiej. Teledysk jest mocno nacechowany bydgoskimi elementami, stąd też ma wartość promocyjną dla miasta. O tym jak do tego doszło rozmawiamy z artystką.

Jednym z bardziej eksponowanych miejsc na tym teledysku są Młyny Rothera, w ich wnętrzu spotkaliśmy się też z Verką - Całą swoją edukację muzyczną ukończyłam w Bydgoszczy, zaczynałam w Szkole Muzycznej imienia Artura Rubinsteina, następnie kontynuowała swoją edukację muzyczną w klasie puzonu Akademii Muzycznej – opowiada o swoich związkach z muzyką Verka - Początkowo w szkole muzycznej grałam na fortepianie, jednak gdzieś to śpiewanie cały czas mi towarzyszyło, następnie na etapie gimnazjum przeniosłam się na puzon i już grając na puzonie zostałam do Akademii Muzycznej i aktualnie również pracuję jako puzonistka.

 

Na puzonie miała okazję grać na koncertach takich artystów jak Beata Kozidrak, Kayah, czy Adrea Bocceli, na tych koncertach jednak widoczne są tylko to główne gwiazdy, a Verkę ciągnęło do wokalu - Wokal to było zawsze moje marzenie, śpiewanie to było moje marzenie, granie koncertów na festiwalach, śpiewanie na festiwalach, w sumie postanowiłam to marzenie spełnić i przejść z ,,Z życiem na Ty”, jak mawia tekst mojego pierwszego singla.

 

,,Z życiem na Ty” to piosenka, która powstała w czasie pandemii, z inspiracji tamtego niecodziennego czasu. Idąc za ciosem ostatnio powstała ,,Nieidalna” - Miała swoją premierę w lipcu – mówi o tym, że nie jestem idealna, mimo wszystko mam co trzeba, gdy myślę czego brak mi, to okazuje się, że jednak niczego – opowiada o swoim dziele Verka. W teledysku, który powstał przy udziale bydgoskich twórców teledysków, eksponowana jest Bydgoszcz - Jestem rodowitą bydgoszczanką i bardzo zależało mi, aby Bydgoszcz pojawiła się w tle mojego teledysku.


Obok znanych perełek pojawiły się też dwa murale - Bydgoszcz staje się miastem murali, więc w naszym teledysku wykorzystaliśmy dwa z nich, aby też m.in. wesprzeć artystów tworzących takie murale – wyjaśnia artyska.

 

- Bydgoszcz to zdecydowanie miasto muzyki, ze względu na to, że mamy tutaj i Szkołę Muzyczną i Akademię Muzyczną, mamy Filharmonię Pomorską i Operę Nova, przez co mamy całą rzeszę muzyków, studentów i uczniów, profesjonalnych muzyków – ocenia Verka, która zapowiada wydanie kolejnych piosenek, może uda się dojść do płyty, choć jak przyznaje cały czas aktualne jest inne marzenie - Moim wielkim marzeniem jest zagranie na festiwalu muzycznym i to jest marzenie od dziecka naprawdę.

 

Obie piosenki: ,,Z życiem na Ty” oraz ,,Nieidealna” zostały wydane przy wsparciu ze stypendium artystycznego Miasta Bydgoszczy.

 

Nieidealna:

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu