Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMietek Szcześniak wystąpi z Balkonu Święcickiego

Mietek Szcześniak wystąpi z Balkonu Święcickiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 sierpień 2022 07:17

Artysty Mietka Szcześniaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a na pewno starszym pokoleniom, bowiem jest to jeden z najbardziej kultowych polskich muzyków. W niedzielę będzie można go posłuchać na Placu Wolności z Balkonu Święcickiego (od nazwiska projektanta kamienicy). Na koncert zaprasza senator Andrzej Kobiak i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Balkon przylega bezpośrednio do biura senatorskiego, dlatego od wielu lat senator organizuje z niej koncerty. Chętnych do posłuchania oraz dobrej zabawy nie brakuje, w szczególności widoczni są przedstawiciele starszych pokoleń, którzy wychowywali się na muzyce artystów zapraszanych przez Kobiaka. Przed rokiem był to chociażby słynny tenor Jacek Wójcicki.

 

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

 

Archiwalna relacja z koncertu z Balkonu Święcickiego:

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu