Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis złożył wniosek o pozwolenie na budowę instalacji hermetyzującej. Ma ona wyeliminować przykry zapach na Siernieczku

Remondis złożył wniosek o pozwolenie na budowę instalacji hermetyzującej. Ma ona wyeliminować przykry zapach na Siernieczku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 sierpień 2022 00:06
Remondis złożył wniosek o pozwolenie na budowę instalacji hermetyzującej. Ma ona wyeliminować przykry zapach na Siernieczku Wizualizacja hermetyzacji

Od kilku lat mieszkańcy Siernieczka narzekają na uciążliwe zapachy z instalacji Remondisu zlokalizowanej nieopodal Wiaduktów Warszawskich. Firma w dialogu z mieszkańcami zapowiedziała budowę instalacji hermetyzującej, w środę 17 sierpnia Remondis złożył w ratuszu wniosek o pozwolenie na budowę. Przedsiębiorstwo liczy, że uda się rozpocząć pracę przy budowie hermetyzacji jeszcze w tym roku.

Data 17 sierpnia jest ważna dla Remondisu jeszcze z innego powodu, bowiem zgodnie z pozwoleniem zintegrowanym, które wydał firmie marszałek województwa, do tego dnia instalacja powinna być dostosowana do unijnej dyrektywy BAT, o ograniczaniu oddziaływania instalacji przemysłowych na środowisko. Budowa instalacji hermetyzującej miała wdrożyć te regulacje. Do 17 sierpnia tego jednak nie zrobiono, a instalacja nie powstanie w ciągu najbliższych miesięcy, z tego powodu marszałek może nałożyć na firmę kary finansowe, a nawet ograniczenia dotyczące prowadzonej działalności.

 

- Chcemy jeszcze w tym roku rozpocząć prace budowlane. Dzięki inwestycji, bydgoska instalacja będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju i będzie spełniała standardy najlepszych dostępnych technik (BAT). Zastosowane rozwiązania zwiększą efektywność zagospodarowania odpadów. Pozwolą również wyeliminować występujące, zwłaszcza w okresie letnim, uciążliwości zapachowe zgłaszane przez okolicznych mieszkańców – mówi Leszek Pieszczek, członek zarządu Remondis Bydgoszcz.

 

Remondis na przełomie czerwca i lipca zapowiadał złożenie wniosku o pozwolenie na budowę do końca lipca, nastąpiło to dopiero 17 sierpnia. Jak informuje Remondis:Hermetyzacją zostanie objęta kompostowania, a w drugim etapie przebudowana zostanie sortownia. Dzięki inwestycji rozładunek odpadów oraz proces ich zagospodarowania przebiegać będą w zamkniętych halach wyposażonych w biofiltry oczyszczające powietrze oraz system podciśnienia, zapobiegający wydostawaniu się zapachów na zewnątrz. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 40 mln złotych

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu