Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoalicja dyskutuje ze sobą po przez Facebooka i to ostro

Koalicja dyskutuje ze sobą po przez Facebooka i to ostro

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 sierpień 2013 20:18

Wszystko zaczęło się od czwartkowego artykułu Gazety Wyborczej, która poinformowała, że dziura w budżecie bydgoskiej komunikacji publicznej wynosi około 7 mln zł. Odpowiedź prezydenta Rafała Bruskiego w jednym z portali społecznosciowych sprawiła, że można się zastanawiać, czy PO i SLD tworzą w Bydgoszczy koalicję.

Dziura budżetowa oznacza, że brakujących pieniędzy będzie trzeba jakoś poszukać i zapewne bez podwyżek cen biletów, ale jak żali się na łamach Gazety radny PO Jakub Mikołajczak, w tej sprawie koalicja nie jest zgodna. Następna wypowiedź należy do radnego SLD Jacka Bukowskiego - Ostatnia propozycja, którą widziałem, polegała na tym, że ceny biletów mają wzrosnąć o jakieś 75 proc, a sieciówka miałaby kosztować 136 zł. Nie pozostało nam nic innego, jak wyśmiać to.

 

Kilka godzin po tym artykule głos zabrał w tej sprawie prezydent Rafał Bruski w serwisie społecznościowym Facebook, z którego korzysta duża część internautów - Panie Radny Jacku Bukowski, Obrońco Uciśnionych, Przeciwniku 75% Podwyżek, Których Nikt Nie Planuje I Nigdy Nie Planował, zdobywanie głosów wyborców tanimi kłamstwami to mało szlachetny sposób zdobywania popularności. Mieszkańcy mają dość swoich własnych problemów, aby dodatkowo straszyć ich czymś tak absurdalnym. Pan to wie. To się nazywa cynizm.

 

Słowa ostre i zdecydowane, tylko dialog wewnątrz koalicji powinien być prowadzony za pomocą portali społecznościowych? Widocznie tak. Co ciekawe prezydent za swój wpis zbyt dużo braw nie otrzymał (od redakcji: A jak się jakieś pojawiły, to w większości od członków swojej partii), internauci nie kryli jednak politykowi krytyki – Wszyscy jesteście po jednych pieniądzach – napisał prezydentowi internauta Paweł.

 

Nie takie spory w serwisach społecznośćiowych pomiędzy bydgoskimi samorządowcami już miały miejsce, w tym wypadku jednak dziwić może to, że radny Bukowski jest przewodniczącym Klubu Radnych SLD, który ma koalicję z radnymi PO, a na czele struktur tej partii w Bydgoszczy stoi Rafał Bruski. Jest to oryginalny sposób prowadzenia dyskusji w koalicji.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że ZDMiKP problemy z komunikacją publiczną ma, o czym świadczy chociażby to, że coraz więcej bydgoszczan przestaje z niech korzystać, przez co dochodowość tego przedsięwzięcia zaczyna spadać.

Rozwój techniki kusi polityków

Politycy jak mało która grupa społeczna idą z duchem czasu i nowych technologii. Kilka miesięcy temu w Sejmie Jarosław Kaczyński na mównicy z tabletu transmitował posłom expose niedoszłego premiera Piotra Glińskiego, którego marszałek Kopacz nie chciała dopuścić do głosu.

 

W Bydgoszczy natomiast na uwagę zasługują obrady Rady Miasta w grudniu 2011 roku, gdy dyskusja toczyła się nie tylko na sali sesyjnej, ale także w serwisie społecznościowym Facebook. Politycy dzięki podzielnej uwadze nie mieli problemy w uczestniczeniu w dwóch dyskusjach jednocześnie - internetowej i tej oficjalnej w ratuszu. 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu