Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstało Centrum Integracyjne dla uchodźców z Ukrainy

Powstało Centrum Integracyjne dla uchodźców z Ukrainy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 sierpień 2022 00:14

Warszawska fundacja ADRA uruchomiła drugie w Polsce Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC), lokując je w Bydgoszczy, dokładniej przy ulicy Dworcowej 57. Kierownikiem centrum został były bydgoski radny dr Stefan Pastuszewski.

Celem centrum jest pomoc uchodźcom w integrowaniu się z polskim społeczeństwem. Z tego powodu organizować będzie ono kursy języka polskiego, organizować porady społeczno-zawodowe a także zajmować zagadnieniami z zakresu pomocy społecznej – pomocą żywnościową, pomocą rzeczową. W obszarze działalności CIC znajduje się też pomoc psychologiczna.

 

W godzinach 7:30 – 16:30 działać będzie też Klub Dziecięcy, który będzie zajmował się w tym czasie dziećmi, aby umożliwić ich rodzicom znalezienie pracy, a także samą pracę, ze świadomością zapewnienia opieki dzieciom.

 

Więcej informacji można uzyskać przy ulicy Dworcowej 57 oraz pod adresem akant24@wp.pl

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu