Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech O. po raz kolejny w areszcie. Wyprowadzili go antyterroryści

Wojciech O. po raz kolejny w areszcie. Wyprowadzili go antyterroryści

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 sierpień 2022 15:44

W niedzielę policjanci z wykorzystaniem sprzętu taktycznego zatrzymali w jednej z gospód w okolicach Grunwaldu zatrzymała patostreamera Wojciecha O. Przeciwko niemu za aktywność w Bydgoszczy toczą się dwa postępowania – przed sądem w Bydgoszczy i w Kaliszu. Do zatrzymania Wojciecha O. doszło podczas spotkania liderów tzw. Kamractwa, które jedyne legalnie zarejestrowane struktury ma właśnie w Bydgoszczy.

 

Jest to trzecie zatrzymanie Wojciecha O. w ostatnich miesiącach. Najpierw miało ono miejsce w listopadzie 2021 roku po ekscesach w Kaliszu, gdzie doszło do spalenia Statutów Kaliskich i antyżydowskich wystąpień. Po kilku tygodniach Wojciech O. został zwolniony za poręczeniem. Ostatnio kaliska prokuratura postawiła mu zarzuty dotyczące tych ekscesów, jednocześnie stawiając mu zarzut napaści na białoruskiego opozycjonistę w Bydgoszczy pod koniec maja 2021 roku oraz chwalenie się tym czynem na patostreamie w internecie, w czasie którego dochodziło do nawoływania do nienawiści.

 

W styczniu Wojciech O. na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy groził parlamentarzystom śmiercią, z tego powodu został zatrzymany kolejny raz, wówczas w areszcie spędził kilka miesięcy, później areszt został zastąpiony dozorem policyjnym.

 

W niedziele na Polach Grunwaldzkich odbył się zlot kamractwa, w czasie tego zdarzenia jak wynika z relacji, Wojciech O. miał w obecności małoletnich nawoływać do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. Jeszcze tego samego dnia z użyciem uzbrojonych jednostek policji został zatrzymany. Śledczy nie ujawniali jeszcze powodów zatrzymania, jedynie potwierdzają ten fakt.

 

Aktualizacja:

Sąd w Ostródzie zdecydował, że nie zastosuje tymczasowego aresztu wobec Wojciecha O. Prokuratura chce się odwołać od tej decyzji do sądu wyższej instancji.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu