Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProf. Janusz Kowalewski nadal będzie dyrektorem Centrum Onkologii, choć konkursu na to stanowisko nie rozstrzygnięto

Prof. Janusz Kowalewski nadal będzie dyrektorem Centrum Onkologii, choć konkursu na to stanowisko nie rozstrzygnięto

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 31 sierpień 2022 00:06
Prof. Janusz Kowalewski nadal będzie dyrektorem Centrum Onkologii, choć konkursu na to stanowisko nie rozstrzygnięto Fot: Centrum Onkologi

Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka to medyczna perełka w województwie kujawsko-pomorskim, w rankingach ogólnopolskich plasuje się wysoko, niekiedy je wygrywając. Od 2016 roku placówką zarządza prof. Janusz Kowalewski, w tym roku zakończyła się jego 6-letnia kadencja. Zarząd Województwa zdecydował, że dalej będzie kierował szpitalem onkologicznym, ale nie jest już jednoznacznie określone jak będzie to długo.

Wiosną z uwagi na kończącą się kadencję Zarząd Województwa powołał komisję konkursową, która miała wyłonić nowego dyrektora, jednocześnie powierzono prof. Kowalewskiemu kierowanie placówką do czasu wyłonienia nowego dyrektora.

 

Nic nie stało jednak na przeszkodzie, aby prof. Janusz Kowalewski wystartował w tym konkursie, tak też się stało. Okazało się, że był jedynym zainteresowanym.

 

10 sierpnia Zarząd Województwa uznał, że w takim wypadku postępowanie konkursowe jest bezzasadne i należy zastosować przepisy, iż w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego (lub epidemii) kadencja zostaje przedłużona do jego zakończenia plus 90 dni. Obecnie mamy stan zagrożenia epidemicznego, zatem prof. Kowalewski będzie dyrektorem CO do jego zakończenia oraz dodatkowo przez kolejne 3 miesiące. Jak długo będzie się ten stan utrzymywał to jest pewna niewiadoma, natomiast po jego zakończeniu będzie konieczny nowy konkurs.

 

Profesor Janusz Kowalewski z bydgoskim Centrum Onkologii związany jest od 2000 roku. Tytuł profesora posiada od 2008 roku. Jest autorem ponad 100 publikacji medycznych. W latach 2004-2007 był członkiem zarządu Polskiego Towarzystwo Kardio-Torakochirurgów.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu