Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSto dni do Szlachetnej Paczki

Sto dni do Szlachetnej Paczki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 sierpień 2013 13:38

W czwartek wolontariusze Szlachetnej Paczki tańczyli na bydgoskim rynku poloneza. To znak, że to kolejnej ich akcji pozostało niecałe 100 dni.

Tańce i wspólna zabawa – tak prezentowali się młodzi wolontariusze. Wyjście do bydgoszczan to jednak przypomnienie o tej wspaniałej akcji charytatywnej, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Idea szlachetnej paczki jest prosta. Każdy zainteresowany może przy pomocy wolontariuszy stworzyć paczkę świąteczną dla rodzin najbardziej potrzebujących. Niewielki gest, a ile radości.

 

W ubiegłym roku do inicjatywy Szlachetnej Paczki włączył się między innymi prezydent Bronisław Komorowski wraz ze swoją małżonką. 

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu