Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomornik się pomylił, a pani Anna musi płacić

Komornik się pomylił, a pani Anna musi płacić

Napisane przez  Redakcja / TTV Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 02 wrzesień 2013 08:26

Z powodu długu komornik zajął pensję pani Anny Banaszek, która ponoć od wielu lat zalega za niezapłaconą polisę OC. Problem w tym, że pani Anna w 2004 roku, gdy miała kupić polisę, samochodu nie posiadała.

Sprawę przedstawia telewizja TTV (związana z TVN).  Większego wstydu nigdy nie czułam – mówi emocjonalnie w materiale pani Anna.

Komornik interwencje wobec pani Anny podjął, bo wymaga tego wyrok sądu. Imię i nazwisko się zgadza i to wystarczyło, aby podjąć decyzję o egzekucji.  Wszystko bez sprawdzenia nawet peselu.

 

Jak się jednak okazuje samochód który miał być ubezpieczony, w ewidencji nigdy nie istniał.

 

Pojawia się podejrzenie, że polisa została sztucznie stworzona przez pośrednika, który w ten sposób wyłudzić prowizję za formalnie sprzedaną polisę. To jednak wyjaśnić ma już prokuratura, która bada czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. 

 

Na rekompensatę z powodu straconych nerwów i doznanego wstydu kobieta raczej jednak nie może liczyć. 

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu