Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektor Politechniki Bydgoskiej: Nasz potencjał to ludzie i ich idee

Rektor Politechniki Bydgoskiej: Nasz potencjał to ludzie i ich idee

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 październik 2022 00:28
Rektor Politechniki Bydgoskiej: Nasz potencjał to ludzie i ich idee Fot: PBŚ

W środę swój rok akademicki zainaugurowała Politechnika Bydgoska, uczelnia o 72-letniej tradycji, która drugi rok akademicki z rzędu tytułowana jest politechniką. Rektor prof. Marek Adamski w wystąpieniu inauguracyjnym mówił przede wszystkim o trosce w wychowanie kolejnych pokoleń wykładowców, co zapewnić może uczelni dalszy rozwój w perspektywie wieloletniej.

 

- Po raz 72 największa uczelnia techniczna w regionie inauguruje rok akademicki – mówił na inauguracji rektor prof. Marek Adamski - Ostatnie 12 miesięcy przyniosło wiele nowości i zmian, które determinują rozwój naszej Alma Mater. Nowy rok akademicki rozpoczynamy z dużą satysfakcją z zakończonego procesu ewaluacji – dwie dyscypliny naukowe otrzymało wysoką kategorię A, czekamy jeszcze na decyzję i liczymy na A dla nauk chemicznych. Wszystkim pozostałym 8 dyscyplinom politechniki przyznano kategorię B+, czyli solidną 4+. To bardzo dobry wynik, gwarantujący przyszły rozwój, pełne uprawnienia akademickie.

 

Wspomniane nauki chemiczne otrzymały ocenę B+, uczelnia się od tej oceny odwołała, stąd też w grę wchodzi podniesienie jej.

 

- Szczególnie cieszy fakt,że coraz częściej to młodzi pracownicy osiągają sukcesy w aplikowaniu o środki w realizowaniu projektów badawczych. Chcemy stawiać na młodych, zdolnych, kreatywnych i ambitnych. Naszą powinnością doświadczonych profesorów, doktorów habilitowanych jest wychowywanie następców i kontynuatorów, jak nigdzie indziej ten sprawdzony model: mentor, uczeń - powinien funkcjonować niezachwianie na uczelni – podkreślał rektor Adamski - Politechnika Bydgoska wyznacza sobie kolejne cele, w centrum zainteresowania stawiamy przede wszystkim studentów, to z myślą o nich chcemy poszerzać naszą ofertę dydaktyczną i pracować nad kolejnymi kierunkami, zwłaszcza o profilu praktycznym, których program jest realizowany w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesowo-gospodarczym.

 

W czasie uroczystej inauguracji z udziałem władz państwowych i samorządowych dokonano ślubowania studentów pierwszego roku. We wtorek swoją inaugurację miał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, o której szerzej piszemy - Czy kultura biznesowa niszczy tradycje akademickie? Rektor UKW nie ma wątpliwości

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu