Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKasztanowiec zwyczajny tegorocznym drzewem roku

Kasztanowiec zwyczajny tegorocznym drzewem roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 październik 2022 11:17
Bydgoskie Drzewo Roku 2022 Bydgoskie Drzewo Roku 2022 Fot: MODrzew

Zlokalizowany przy ulicy Inwalidów kasztanowiec zwyczajny został wybrany w plebiscycie organizowanym przez stowarzyszenie MODrzew Bydgoskim Drzewem Roku. Uroczyście wyniki plebiscytu ogłoszono w poniedziałek wieczorem. Celem konkursu jest zwrócenie większej uwagi przez mieszkańców na rosnące w miejsce drzewa, a także zachęcenie do troski dla nich.

Wygrał wspomniany kasztanowiec zwyczajny, ale rywalizacja była dość zacięta – uzyskał w finałowym głosowaniu 20,88% głosów, ale niewiele mniej ich miał dąb szypułkowy z ulicy Inowrocławskiej – 19,41%. Trzecie miejsce zajął platan klonolistny z Placu Wolności.

 

 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 34 drzewa, komisja konkursowa w I etapie wybrała finałową 10-tkę. Patronat nad konkursem objął prezydent Bydgoszczy.

 

To już druga edycja tego plebiscytu, przed rokiem wygrała topola czarna rosnąca na Błoniu przy ulicy Szubińskiej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu