Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez trzy doby protestowała przed biurem PiS-u

Przez trzy doby protestowała przed biurem PiS-u

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 październik 2022 12:59
Przez trzy doby protestowała przed biurem PiS-u Fot: Bogusław Białas

Dorota Halaburda to niewidząca sympatyczka KOD-u, od środy do soboty w ramach swojego buntu koczowała na placu przed bydgoskim biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Gdańskiej, także w nocy, zabrała bowiem ze sobą śpiwór – Stoję dla wnuków - głosiło hasło na jej potykaczu.

Nie był to jednak do końca samotny protest, bowiem przez te dni pojawiały się osoby związane z KOD-em, Obywatelami RP oraz Strajkiem Kobiet, aby dochować jej towarzystwa. Jednym z głównych powodów jej protestu był sprzeciw wobec działaniom ministra odpowiedzialnego za edukację Przemysława Czarnka. Osoby zainteresowane mogły napisać do niego list ze swoim sprzeciwem i wrzucić do specjalnej urny, która towarzyszyła ,,buntowi Doroty”. Akcja pisania listów do ministra Czarnka jest akurat ogólnopolska.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu