Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz liczyła na 150 mln zł na modernizację sieci drogowej w Parku Przemysłowym. Kancelaria Premiera tych środków nie przyznała

Bydgoszcz liczyła na 150 mln zł na modernizację sieci drogowej w Parku Przemysłowym. Kancelaria Premiera tych środków nie przyznała

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 00:06

W ubiegłym tygodniu premier ogłosił wyniki V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, który tym razem dedykowany był terenom przemysłowym. Pula programu to 5 mld zł, Bydgoszcz liczyła na prawie 152 mln zł na rozbudowę infrastruktury drogowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ale dofinansowania nie otrzymała. List do premiera w tej sprawie wysłał prezydent Rafał Bruski.

Województwo Kujawsko-Pomorskie otrzyma łącznie około 300 mln zł w tej edycji. Prawie 200 mln zł to budowa drogi łączącej Inowrocław z Solcem Kujawskim, Bydgoszcz na tym pośrednio może zyskać, bowiem ta droga usprawni skomunikowanie miasta z z częścią gmin powiatu inowrocławskiego, chociażby Rojewem, które weszło z Bydgoszczą we współpracę w ramach metropolii. Blisko 75,5 mln zł otrzyma też Województwo Kujawsko-Pomorskie na modernizację drogi wojewódzkiej nr 268 w ramach poprawy funkcjonalności Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Są to zatem inwestycje głównie dla obszaru Brześcia Kujawskiego. Blisko 15 mln zł otrzyma też gmina Lubień Kujawski pod Włocławkiem na skomunikowanie terenów inwestycyjnych.

 

Zarzuty prezydenta Bydgoszczy dotyczą głównie braku przejrzystości, bowiem tak jak było to w poprzednich edycjach Rządowego ProgramuInwestycji Strategicznych nie opublikowano ani listy rankingowej, ani informacji ile konkretne projekty samorządów uzyskały punktów. Prezydent Rafała Bruski w liście do premiera Mateusza Morawieckiego wnosi o upublicznienie tych danych, a także protokołów ocen komisji konkursowej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu