Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownicy Opery i Filharmonii wciąż bez podwyżek

Pracownicy Opery i Filharmonii wciąż bez podwyżek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 13:00

Większość pracowników Opery Nova zarabia płacę minimalną wynika z danych związków zawodowych, na początku roku marszałek podpisując ze związkowcami porozumienie zobowiązał się podnieść płace, podobna sytuacja ma miejsce w Filharmonii Pomorskiej, która także została objęta tym porozumieniem – strona związkowca zarzuca marszałkowi niewywiązywanie się ze zobowiązań i stawia ultimatum do końca października.

Sprawa ma jeszcze wymiar honorowy, w lipcu ubiegłego roku radni Sejmiku Województwa podnieśli sobie diety, pojawiały się wówczas głosy właśnie o trudnej sytuacji płacowej w tych instytucjach kultury. Wówczas padły deklaracje, że problem płac w Operze i w Filharmonii będzie w tym roku rozwiązany.

 

17 lutego Solidarność zawarła z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim porozumienie w sprawie wzrostu płac. Kilka dni temu władze Regionu Bydgoskiego NSZZ Solidarność wyraziły ubolewanie, że do dzisiaj marszałek z tego zobowiązania się nie wywiązał. Solidarność daje czas do końca miesiąca, jeżeli nie przyniesie on przełomu, to wówczas rozważane są działania protestacyjne.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu