Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizzAir za loty z Bydgoszczy dostanie przeszło 1,1 mln zł

WizzAir za loty z Bydgoszczy dostanie przeszło 1,1 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 15:14

We wrześniu węgierskie linie lotnicze WizzAir poinformowały, że od 13 grudnia będą wykonywały pod dwa loty tygodniowo z Bydgoszczy na londyńskie lotnisko Luton. Na tej trasie od wielu lat latają też londyńskie linie lotnicze RyanAir. WizzAir zamierza też promować Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Unijne prawo nie przewiduje dotowania lotów przez samorządy, czy porty lotnicze, od wielu lat stosowane jest pewne obejście, mianowicie linie lotnicze świadczą na swoich pokładach usługi promocyjne np. wyświetlają pasażerom spoty reklamowe. W przetargu ogłoszonym na promocję regionu w samolotach latających z Bydgoszczy i do Bydgoszczy (w specyfikacji wskazano, że musi być to lot poza granice) Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego w konsorcjum z węgierskim WizzAir złożyły ofertę w kwocie 1 mln i 168 tys. zł. Była to jedyna oferta, którą ostatecznie wybrano.

 

W podobnym czasie rozstrzygnięto przetarg na loty wewnątrz kraju, tutaj ofertę na identycznie taką samą kwotę 1 mln i 168 tys. zł złożyły Polskie Linie Lotnicze LOT. Również przez ostatnie lata irlandzkie linie RynaAir świadczyły dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego usługi promocyjne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu