Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOferent chce ponad 700 tys. zł za przystanek wiedeński. To powyżej planowanego budżetu

Oferent chce ponad 700 tys. zł za przystanek wiedeński. To powyżej planowanego budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 październik 2022 07:19

W czwartek ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na budowę dwóch przystanków wiedeńskich przy ulicy Gdańskiej, a właściwie ofertę, bowiem wpłynęła tylko jedna. Od kilku lat w Bydgoszczy mamy jeden przystanek tego typu przy ulicy Focha, na wysokości Placu Teatralnego.

Jest to drugie podejście Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do przystanków wiedeńskich w ostatnim czasie. Ogłoszone w sierpniu postępowanie dotyczyło przynajmniej trzech przystanków wiedeńskich, ale jedyna oferta była powyżej założonego budżetu, w toku negocjacji nie udało się natomiast osiągnąć kompromisu i przetarg unieważniono.

 

Obecny przetarg dotyczy przystanków w lokalizacjach Gdańska/Chodkiewicza i Gdańska/Zamoyskiego. To stosunkowo niebezpieczne miejsca, przy ulicy Chodkiewicza kilka lat temu samochód widowiskowo potrącił wysiadającą pasażerkę, co nasiliło dyskusję o potrzebie budowy przystanku wiedeńskiego w tym miejscu. Dodatkowo przewidziano opcję na budowę przystanku wiedeńskiego przy ulicy Jagiellońskiej na wysokości kościoła Klarysek (obecnie nie ma w tym miejscu przetargu).

 

Budżet planowany przez ZDMiKP to nieco ponad 1 mln zł, jedyny wykonawca zaproponował blisko 1,5 mln zł oraz dodatkowy 1 mln, gdyby ZDMiKP zdecydował się na trzeci przystanek przy ulicy Jagiellońskiej.

 

Z racji tego, że jest to jedyny zainteresowany przetargiem wykonawca, prawo zezwala na przeprowadzenie negocjacji, zamawiający może też zwiększyć swój budżet.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu