Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa za uwzględnieniem w dokumentach planistycznych Parku Przemysłowego Emilianowo

Komisja sejmikowa za uwzględnieniem w dokumentach planistycznych Parku Przemysłowego Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 październik 2022 15:05
Prezes PSSE na II Bydgoskim Forum Prezes PSSE na II Bydgoskim Forum

Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentowała koncepcję Parku Przemysłowego Emilianowo, docelowego zagospodarowania obszaru około 1 tys. hektarów wokół terminalu intermodalnego. O tej koncepcji PSSE mówiło przed tygodniem na II Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku, dyskusja na komisji dotyczyła głównie tego, aby audyt krajobrazowy, nad którym obecnie trwają prace, nie blokował w przyszłości tej inwestycji.

Więcej  koncepcji Parku Przemysłowego Emilianowo piszemy - Jest ambitny plan zagospodarowania tysiąca hektarów wokół Emilianowa na nowy park przemysłowy

Do tej pory podległe województwu biuro planowania przestrzennego dość sceptycznie odnosiło się do tej koncepcji. W czasie posiedzenia komisji radny Roman Jasiakiewicz zaproponował, aby nie dyskutować o argumentach przeciw, ale rozmawiać głównie o tym jak samorząd wojewódzki może pomóc przeciwdziałać przeszkodom, które na drodze do realizacji tej koncepcji się pojawią. Bydgoscy radni, obok Jasiakiewicza, także wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa zaproponowali, aby komisja wyraziła stanowisko, w którym rekomenduje w pracach nad audytem krajobrazowym ujęcie koncepcji Parku Przemysłowego Emilianowo, aby ten dokument w ostatecznym kształcie nie był przeszkodą dla jego powstania. To stanowisko komisja przyjęła jednogłośnie.

 

 

Wcześniej wątpliwości wyraziła Rada Miasta

Pierwsza koncepcja wojewódzkiego audytu krajobrazowego pojawiła się przed wakacjami. W opinii bydgoskiej Miejskiej Pracowni Urbanistycznej kolidowała ona nawet z planami dotyczącymi budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo. Z tego powodu Rada Miasta Bydgoszczy audyt krajobrazowy zaopiniowała negatywnie. Marszałek Piotr Całbecki po tym zadeklarował, że uwagi składane przez bydgoski samorząd będą uwzględnione.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu