Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Marszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 październik 2022 09:42
Marszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Fot: PLB

W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz desygnowała na funkcję prezesa Edwarda Hartwicha, który te obowiązki pełni od lipca. Pytania o brak konkursu padły na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że docelowo jest taki konkurs.

Obecnie Edward Hartwich, w przeszłości wicemarszałek województwa, jest również dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Łączenie funkcji dyrektora szpitala i prezesa lotniska budzi kontrowersje, o które pytał na poniedziałkowej sesji radny Michał Krzemkowski - Czy ta kuriozalna sytuacja, że jedna osoba ma być prezesem szpitala i portu lotniczego jest stanem docelowym? Czy brane jest pod uwagę ogłoszenie konkursu w celu znalezienia menedżera, który by ten port wyprowadził na prostą?


- Sprawa jest przejściowa – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki – Przygotowujemy się do konkursu. Przedłużyliśmy odpowiedzialność zarządca, aby przygotować konkurs.

 

Nie padł jednak termin, w którym ma zostać ogłoszony konkurs.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu