Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPłyta Starego Rynku wciąż nie taka jaką byśmy chcieli

Płyta Starego Rynku wciąż nie taka jaką byśmy chcieli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 październik 2022 00:36

W wakacje prowadzone były prace mające na celu poprawić estetykę płyt na bydgoskim Starym Rynku. Efekty tych prac były obiecujące,bowiem poprawa estetyki była zadowalająca, po kilku tygodniach część płyt jest znowu zabrudzona i raczej takiego efektu się nie spodziewaliśmy.

W wakacje, w oparciu o ustalenia Najwyższej Izby Kontroli dokonano wymiany fug pomiędzy płytami, które przepuszczały wodę, co w połączeniu z nieprzepuszczającym wody podłożem prowadzić miało do powstawania osadów w obrębie płyt. Następnie przeprowadzono gruntowne czyszczenie płyt.

 

 

Pierwsze efekty prezentowały się pozytywnie, ale po kilku tygodniach widzimy zabrudzone płyty, które przy ogólnym spojrzeniu na całą przestrzeń rynku nie wyglądają zbyt dobrze, choć na pewno jest odczuwalnie lepiej niż było przed tymi pracami. Nie widać natomiast specjalnie osadu w obrębie płyt, co pokazuje, że sama wymiana fug przyniosła widoczne efekty. Najprawdopodobniej zatem czyszczenie płyt będzie trzeba przeprowadzać cyklicznie, można je przeprowadzić w około dwa dni, ale wiąże się to z kosztami.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu