Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla

Rozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 listopad 2022 07:21
Rozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla Fot: ZDMiKP

Po przebudowie wschodniego mostu w ciągu alei Armii Krajowej, trwają prace związane z zachodnim wiaduktem, po którym ruch odbywa się w kierunku centrum miasta. Z uwagi na jego konstrukcję postanowiono rozebrać wiadukt i wybudować go na nowo. Prace rozbiórkowe wykonawca został jednak zmuszony przerwać z powodu sytuacji nadzwyczajnej.

Wiadukt biegnie nad torami kolejowymi, dokładniej linią kolejową nr 18 oraz linia 201, która jest ważnym traktem towarowym w Polsce. Rozbiórka wymaga jednak wstrzymywania chwilowego ruchu kolejowego na linii biegnącej pod nim. Wstępne uzgodnienia z PKP PLK w sprawie przerw były już dogadane, ale z uwagi na potrzebę realizacji specjalnych transportów z węglem i paliwami PKP PLK wycofała się z tych uzgodnień. W praktyce wymusza to wstrzymanie procesu rozbiórki wiaduktu do czasu, aż skończy się nadzwyczajna sytuacja i będzie możliwe wstrzymanie ruchu kolejowego.

 

Koszt tej inwestycji to 30 mln zł, zakładano jej zakończenie do połowy przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu