Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Sejmie i w Senacie gościli Holendrzy. Od ponad 30 lat wspierają bydgoski zespół placówek opiekuńczo-wychowawczych

W Sejmie i w Senacie gościli Holendrzy. Od ponad 30 lat wspierają bydgoski zespół placówek opiekuńczo-wychowawczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 październik 2022 07:18
W gabinecie wicemarszałka Zgorzelskiego W gabinecie wicemarszałka Zgorzelskiego

- Dzisiaj polski parlament zaszczycili swoją obecnością goście z holenderskiego Eindhoven – wygłosił w czwartkowym oświadczeniu poselskim poseł Jan Szopiński. Mowa o Theo Timmersie, Josie Van Hamie oraz Andre Pietersie, którzy od ponad 30 lat, dwa razy w roku przywożą do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pomoc materialną dla podopiecznych od Holendrów.


Gości z Holandii podjęli na spotkaniu wicemarszałkowie Małgorzata Gosiewska i Piotr Zgorzelski. Jak tłumaczył w oświadczeniu poseł Szopiński, związki tych Holendrów z Bydgoszczą zaczęły się w latach 90-tych – Współpraca z holenderskimi przyjaciółmi rozpoczęła się w Bydgoszczy w latach 90-tych kiedy pani Urszula Zawadzińska, nauczycielka i bydgoszczanka, prowadząca polską szkołę w Holandii nawiązała kontakt z lożą Lions Club w Eindhoven prosząc o wsparcie dla bydgoskiego pogotowia opiekuńczego. Holendrzy bez wahania rozpoczęli kwestę dobroczynną.

 

- Jesteście państwo doskonałym przykładem jak doskonale mogą wspierać się ludzie dobrej woli – zwrócił się do obecnych w Sejmie Holendrów poseł Szopiński.

 

W 2016 roku, gdy przypadło 25-lecie niesienia pomocy przez Holendrów, gościli oni w bydgoskim ratuszu, wówczas Theo Timmers wyjaśniał - Poproszono mnie, czy mógłbym pomóc w przywiezieniu pewnych rzeczy do Polski. Ta osoba poprosiła mnie, abym raz przyjechał do Polski i zobaczył, gdzie te rzeczy są przywożone. Gdy pierwszy raz byłem w placówce przy ulicy Traugutta, moje serce zostało kupione przez dzieci, które zobaczyłem. I tak się to zaczęło, od 25 lat dwa razy w roku przyjeżdżamy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu