Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWe wtorek komunikacja miejska bezpłatna. Będzie wzmocniona dodatkowymi kursami

We wtorek komunikacja miejska bezpłatna. Będzie wzmocniona dodatkowymi kursami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 31 październik 2022 13:28

We wtorek 1 listopada przypada Wszystkich Świętych, tego dnia tradycyjnie odwiedzamy cmentarze, co powodować może większe natężenie ruchu. Już kolejny rok z rzędu władze Bydgoszczy oferują bezpłatną komunikacją publiczną, chcąc w ten sposób zachęcić do wyboru tej formy przemieszczania się. Jednocześnie wokół cmentarzy będzie obowiązywać reorganizacja ruchu, stąd też jak ktoś decyduje się na prywatny samochód powinien uważnie obserwować znaki przy cmentarzach.

We wtorek w godzinach 9:00-17:00 na liniach tramwajowych 2,3,4,6,9,10 będą obowiązywać specjalne wzmocnione rozkłady jazdy, będą jeździć one średnio co 20 minut, natomiast w tym samym czasie na liniach 5 i 8, tramwaje będą jeździć nawet co 10 minut.

 

Wzmocnione będą też linie autobusowe dojeżdżające do cmentarzy: 69, 89, 65, 79, 51, 74, 52, 53, 64, 67, 68, 83, 61 oraz 73. W tych samych będą kursować też specjalne linie nr: 108 (Kapuściska – Leśne), 109 (Tatrzańskie – Rekinowa), 110 (Błonie – Zaświat).

 

Pozostałe linie będą kursować według niedzielnych rozkładów, część według tych dla niedzieli handlowej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu