Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRower aglomeracyjny w kryzysie

Rower aglomeracyjny w kryzysie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 listopad 2022 12:18

Wraz z końcem października dobiegł końca kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego - ze statystyk ZDMiKP wynika, że w tym sezonie rowery wypożyczono ok. 54 tys. razy, przez 6 tys. użytkowników. To niewiele jak spojrzymy na 2018 rok, gdy wypożyczeń było prawie 400 tys.

 

Drastyczny spadek zainteresowania BRA nastąpił w 2020 roku wraz z pandemią, z tego też powodu wstrzymano plany rozwoju sieci, która liczy ponad 50 stacji. Wstępne plany zakładały, że od 2021 roku wraz z nowym wieloletnim przetargiem pojawią się w sieci BRA nowe osiedla m.in. Osowa Góra, Czyżkówko, czy Wilczak i Miedzyń.

 

Z uwagi na spadek zainteresowania na 2021 roku postanowiono utrzymać obecną siatkę w ramach rozwiązania pomiarowego. Przedłużającą się pandemia sprawiła, że na 2022 rok również skorzystano z tej formuły. Dzisiaj ZDMiKP zapowiada rozwiązanie pomostowe, czyli utrzymanie obecnej siatki także na 2023 rok, z deklaracją, że po raz ostatni, czyli na dzisiaj jest plan urozwoju sieci BRA od 2024 roku.

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu